Софт для балансуючого ринку буде готовий до запуску ринку – консорціум розробників

Програмне забезпечення для організації роботи балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг буде готове до дати (1 липня 2019р) запуску нової моделі ринку електроенергії. Про це під час прес-конференції, яку організував оператор цих двох ринків ДП «НЕК «Укренерго», повідомили представники консорціуму компаній-розробників - виконавчий директор IP Systems (Угорщина) Фюзі Акош та керуючий директор Smart Technologies (Австрія) Гергард Бенкендорф.

«Технічно ми будемо готові до відкриття ринку», - сказав Акош, додавши, що важливим питанням залишається дата запуску ринку. Також він звернув увагу на відновлення платежів для консорціуму з боку української сторони.

«Ми маємо обіцянку, що нам заплатять в цьому місяці. Я не хочу заходити в деталі, але останні шість місяців ми не отримували розрахунок згідно вже погоджених платежів. Сума неоплачених платежів становить більше $2 млн, що є досить значною сумою для таких компаній як ми», - прокоментував Акош.

За словами, Бенкендорфа, наступного тижня консорціум підготує програмне забезпечення для його подальшого тестування (завантаження даних та виконання інших функцій). Також він зазначив, що Smart Technologies має досвід впровадження подібного ПЗ в Австрії, Казахстані, Німеччині, Македонії та інших країнах.

Як повідомляв ExPro, 19 липня 2018р «Укренерго» та консорціум компаній, в який входять Smart Tech, IP Systems та Siemens, підписали контракт на розробку програмного забезпечення для організації роботи двох сегментів нового ринку - балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг. Загальна сума контракту склала $8 млн, він передбачає розробку та технічну підтримку софту протягом 5 років його використання. Проект фінансується в рамках співпраці «Укренерго» зі Світовим банком.

На початку лютого 2019р «Укренерго» повідомило про те, що Міненерговугілля не погоджує (фактично заблокувало) платежі для компаній-розробників. Станом на початок лютого, сума неоплачених перед консорціумом рахунків становила понад півмільйона доларів. Для вирішення цієї проблеми, Мінфін (у розпорядження якого перейшло «Укренерго») ініціював внесення змін до Порядку реалізації інвестпроектів за кошти міжнародних фінустанов. На початку квітня Кабмін змінив законодавство та виключив Міненерговугілля з ланцюгу погодження платежів для консорціуму розробників.

18:08 / 14 травня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події