Софт для балансуючого ринку буде готовий до запуску ринку – консорціум розробників

Програмне забезпечення для організації роботи балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг буде готове до дати (1 липня 2019р) запуску нової моделі ринку електроенергії. Про це під час прес-конференції, яку організував оператор цих двох ринків ДП «НЕК «Укренерго», повідомили представники консорціуму компаній-розробників - виконавчий директор IP Systems (Угорщина) Фюзі Акош та керуючий директор Smart Technologies (Австрія) Гергард Бенкендорф.

«Технічно ми будемо готові до відкриття ринку», - сказав Акош, додавши, що важливим питанням залишається дата запуску ринку. Також він звернув увагу на відновлення платежів для консорціуму з боку української сторони.

«Ми маємо обіцянку, що нам заплатять в цьому місяці. Я не хочу заходити в деталі, але останні шість місяців ми не отримували розрахунок згідно вже погоджених платежів. Сума неоплачених платежів становить більше $2 млн, що є досить значною сумою для таких компаній як ми», - прокоментував Акош.

За словами, Бенкендорфа, наступного тижня консорціум підготує програмне забезпечення для його подальшого тестування (завантаження даних та виконання інших функцій). Також він зазначив, що Smart Technologies має досвід впровадження подібного ПЗ в Австрії, Казахстані, Німеччині, Македонії та інших країнах.

Як повідомляв ExPro, 19 липня 2018р «Укренерго» та консорціум компаній, в який входять Smart Tech, IP Systems та Siemens, підписали контракт на розробку програмного забезпечення для організації роботи двох сегментів нового ринку - балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг. Загальна сума контракту склала $8 млн, він передбачає розробку та технічну підтримку софту протягом 5 років його використання. Проект фінансується в рамках співпраці «Укренерго» зі Світовим банком.

На початку лютого 2019р «Укренерго» повідомило про те, що Міненерговугілля не погоджує (фактично заблокувало) платежі для компаній-розробників. Станом на початок лютого, сума неоплачених перед консорціумом рахунків становила понад півмільйона доларів. Для вирішення цієї проблеми, Мінфін (у розпорядження якого перейшло «Укренерго») ініціював внесення змін до Порядку реалізації інвестпроектів за кошти міжнародних фінустанов. На початку квітня Кабмін змінив законодавство та виключив Міненерговугілля з ланцюгу погодження платежів для консорціуму розробників.

18:08 / 14 травня, 2019

Подiї
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
12:30 / 5 березня, 2019
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні Для обговорення перших днів добового балансування ринку природного газу в Києві зібрались трейдери, оператори ГРМ, «Укртрансгаз», НКРЕКП та споживачі.
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні
10:00 / 8 лютого, 2019
AGROPETROL 2019 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу, електроенергії та міндобрив зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 8 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2019
Всі події