Швейцарська юркомпанія Lalive SA готова супроводжувати позов «Укренерго» проти РФ за 49,9 млн грн

Швейцарська юридична компанія Lalive SA запропонувала найнижчу вартість (49,9 млн грн) послуг з юридичного супроводження позову ДП «НЕК «Укренерго» до Російської Федерації, в якому українська компанія буде вимагати відшкодувати збитки у зв’язку з втратою активів на території незаконно анексованого півострова Крим.

Цінова пропозиція Lalive SA та інших юркомпаній опубліковані в повідомленні «Укренерго», яке розміщене в системі публічних закупівель Prozorro.

Конкуренцію швейцарській Lalive SA склали такі міжнародні компанії як Covington & Burling LLP (54,99 млн грн), Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan UK LLP (55,65 млн грн) та Hughes Hubbard & Reed LLP (74,5 млн грн).

Очікувана вартість закупівлі юридичних послуг становила 84 млн грн. Інформація про розкриття цінових пропозицій була оприлюднена 14 січня, рішення «Укренерго» про визначення переможця на сьогодні ще не опубліковане.

Згідно поданої компанією Lalive SA документацією, вона представляла наступні компанії, які судилися з Росією: «Юкос Капітал», ПАТ «Укрнафта» та ТОВ «Стабіл». Крім того, представники Lalive SA підтвердили, що у їх компанії відсутні офіси чи філії на території Криму та РФ, а також юрфірма не має спільних угод та не представляє інтереси уряду Росії.

Як повідомлялося раніше, через анексію Кримського півострова держкомпанія «Укренерго» втратила біля 15 підстанцій та декілька тисяч кілометрів ліній електропередачі напругою 220 та 330 кВ. У квітні 2018р представники «Укренерго» повідомили російську сторону про ініціацію інвестиційного спору щодо кримських активів. За даними компанії, вартість лише магістральних мереж на території оцінюється близько $1 млрд. У жовтні 2018р голова «Укренерго» Всеволод Ковальчук повідомив про початок відбору юридичної компанії, яка буде супроводжувати позов до Міжнародного арбітражу. За його словами, «Укренерго» планує подати позов проти РФ на початку цього року.

12:28 / 16 січня, 2019