СхідГЗК приєднається до «Енергоатому» - рішення Кабміну

Кабінет Міністрів схвалив реорганізацію ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (Жовті Води, Дніпропетровська обл.) шляхом приєднання його до НАЕК «Енергоатом».

Дане рішення було ухвалене на засіданні уряду 10 липня, передають Українські Новини.

Наголошується, що приєднання СхідГЗК до «Енергоатому» дозволить створити інтегровану інфраструктуру, яка буде включати в себе потужності по видобутку і переробці уранової сировини і генерації електроенергії атомними станціями.

Також "Енергоатом" отримає базу для цирконієвого виробництва, розвиток якого дасть можливість самостійно виробляти цирконієві комплектуючі для ядерного палива.

Дану постанову було прийнято та відправлено на доопрацювання.

При цьому, представник президента в Кабміні Андрій Герус заявив, що приєднання СхідГЗК до «Енергоатому» повинно бути узгоджене з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР).

«Сьогодні уряд розглядав питання приєднання СхідГЗК до «Енергоатому». Там є технічний момент, що це приєднання повинно бути погоджено з ЄБРР, який має кредитну угоду з «Енергоатом», - сказав він.

Як повідомляв ExPro, генеральний директор СхідГЗК Олександр Сорокін на початку липня заявляв про суттєвий дефіцит коштів на розвиток підприємства, що стало результатом рішення НКРЕКП, яка заклала в тариф «Енергоатома» (який діяв до 1 липня 2019р) низьку вартість уранового концентрату.

Проте, за словами Сорокіна, інтеграція ГЗК в генеруючу компанію та робота останньої у новій моделі ринку електроенергії дає перспективи переглянути умови контракту купівлі-продажу уранового концентрату.


Підписуйтесь на нашу Facebook сторінку: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

14:10 / 10 липня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події