Сертифікат API Spec Q1 став не обов’язковим для участі в деяких закупівлях бурового обладнання УГВ

АТ «Укргазвидобування» (УГВ), що є частиною Групи Нафтогаз виключило з тендерної документації щодо 3-ох закупівель бурового обладнання вимогу для контрагента мати американський сертифікат якості «API Spec Q1», стандарти якого застосовуються провідними нафтогазовидобувними компаніям світу. Про це повідомляється в системі публічних закупівель Prozorro.

Зокрема йдеться про наступні закупівлі:

  1.  Центратори для обсадних колон вартістю 11,2 млн грн.
  2.  Муфти ступеневого цементування (МСЦ) вартістю 19,6 млн грн.
  3.  Обладнання для цементування обсадних колон Ø 508мм/20” через бурильний інструмент вартістю 7,6 млн грн.

Дата аукціонів щодо зазначених тендерів запланована на 5 жовтня 2020р. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій сплив 28 серпня, а термін поставки обладнання передбачений до 12 квітня 2021р. На момент оголошення наведених тендерів сертифікат «API Spec Q1» вимагався від учасників торгів, але 28 серпня замовник (УГВ) вніс зміни у тендерну документацію, виключивши обов’язкову наявність сертифікату. Це відбулося після того, як один з потенційних учасників торгів опублікував вимогу до замовника прибрати з тендерної документації пункт про наявність відповідного сертифікату.

«Така вимога до учасників штучно звужує коло потенційних учасників, що порушує п.4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі». Сертифікація по стандарту Американського інституту нафти API Q1 була розроблена з метою доступу виробників промислового та переробного обладнання на американський ринок. Стандарт представляє собою 100% вимог ISO 9001 плюс близько 20% специфічних вимог. Таким чином дана вимога виключає можливість взяти участь у тендері для певного кола учасників».

Також за однією з наведених вище закупівель 20 серпня 2020р компанія ТОВ «Інвеставтоматика» подала скаргу про порушення порядку проведення процедури закупівлі з тої ж причини. Наразі рішення органу оскарження очікується, розгляд скарги назначений на 19 вересня 2020р.

Довідка ExPro:

Сертифікат АРІ Spec Q1 – це стандарт менеджменту якості, розроблений Американським інститутом нафти. Він розроблений спеціально для компаній, які надають послуги чи пропонують продукцію у нафтовій та газовій промисловості. Стандарт є загальним для всіх виробників, і використовується провідними нафтогазовидобувними компаніям у світі при закупівлях.

УГВ почало використовувати стандарти якості «Spec Q1» з метою підтвердження системи управління якістю контрагента, яка включає: планування виготовлення продукції; проектування та розробку; виробництво та сервісне обслуговування; управління обладнанням для моніторингу та вимірювань та інше. Що мало б гарантувати відповідну якість продукції, яка закуповується підприємством.

12:25 / 18 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події