Санжар Жаркешов відкриває нову рубрику в УГВ - GeoТрансформація

Санжар Жаркешов, заступник директора дивізіону «Нафтогаз Розвідка і Видобування» з розвідки та розробки родовищ відкриває нову рубрику GeoТрансформація, де планує публічно звітувати про пройдений шлях до втілення основної мети – нарощення ресурсної бази Нафтогазу. Про це повідомляє пресслужба АТ «Укргазвидобування» на сторінці в мережі Facebook.

Так Санжар розповідає, що оскільки Група Нафтогаз перебуває в активній стадії трансформації, наразі проводять вдосконалення процесів для того, щоб мінімізувати вплив кризи і досягти цілей.

Однією з таких цілей є збільшення запасів нафти і газу. Задля чого в нафтогазі концентрують зусилля на пошуку нових покладів, дорозвідці наявних родовищ і вивченні нових напрямків, таких як розвідка глибоких горизонтів і морського шельфу, освоєння покладів газу в щільних породах. Ці проекти націлені на два завдання: втримати наявний рівень видобутку і наростити ресурсну базу.

Над цим працюють геолого-геофізичний напрям, підрозділи з моделювання і розробки родовищ. Згідно з міжнародною практикою, всі ці напрями Санжар називає одним словом – Subsurface. Тож цей Subsurface team працює над тим, щоб розкрити новий потенціал українських надр. Перші кроки в цьому напрямі:

• вибудовування бізнес-процесів;

• удосконалення організаційної структури функції геології і розробки за прикладом провідних світових нафтогазовидобувних компаній;

• посилення місцевої експертизи міжнародним досвідом.

Найперше це вибудовування бізнес-процесів – яке буде проводитись в таких складних економічних умовах, і повинно бути максимально ефективним. Тому було розпочато переоцінку ресурсного портфеля Групи Нафтогаз для того, щоб сформувати список найбільш пріоритетних проєктів.

Для цього вже використовуються визнані міжнародні методології, такі як імовірнісний метод Монте-Карло, Opportunity Realization System (ORS), Exploration Prospect Maturation Process.

Зазначені підходи дозволяють оцінити пошукові та розвідувальні проєкти з точки зору геологічних та економічних ризиків і обрати найпривабливіші.

«На підставі такого підходу до планування робіт з геології та розвідки ми вибудовуємо організаційну структуру Subsurface функції, підвищуємо компетенції, впроваджуємо міжнародні практики.

Щодня команда геології і розробки виконує велику роботу. Ми аналізуємо значні обсяги інформації для того щоб оцифрувати дані і використовувати їх як для роботи з наявною, так і для нарощування нової ресурсної бази. Це ресурсомістка і складна праця щодо переводу природних процесів в цифровий формат.

Сьогодні ми запускаємо рубрику GeoТрансформація, в якій регулярно будемо ділитися нашими успіхами, розповідати про те, як змінюється напрям геології і розробки, з якими завданнями ми стикаємося на шляху до головної мети – нарощення ресурсної бази Нафтогазу, – повідомив Санжар Серікбаевіч.

 

13:47 / 31 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події