Румунія створює умови для реверсу поставок газу з «Турецького потоку» до України та Молдови - ICIS

Румунський оператор газотранспортної системи (ГТС) Transgaz, як очікується, втричі збільшить обсяг потужності, запропонований до бронювання для імпорту газу до України на 20 січня 2020р.

Як, повідомила агенція ICIS у понеділок, на найближчому аукціоні на регіональній платформі RBP 16 грудні 2019р, Transgaz, ймовірно, запропонує до продажу на цьому напрямку трохи більше 150 ГВт-год на добу, або 14 млн куб м на 20 січня 2020р.

За даними ICIS, 9 грудня Transgaz запропонував таку ж місячну потужність на 20 січня 202р для реверсних потоків газу з Болгарії до Румунії у пункті «Негру Вода 1-Кардам». Потужність Трансбалканського трубопровода у пункті сполучення «Ісакча 1-Орловка» (кордон з Україною) не буде виділено самостійно, а буде запропоновано разом із потужностями у пункті «Негру-Вода 1-Кардам».

Тобто, компанії, які бронюють потужність на пункті «Негру-Вода 1-Кардам», отримають відповідну алокацію у пункті «Ісакча 1-Орловка». Спочатку Transgaz планував запропонувати лише 4,4 млн куб м на добу для кожного з двох прикордонних пунктів, але регіональні джерела заявили, що цього недостатньо для покриття попиту в Україні та Республіці Молдова, пише ICIS. «Молдові потрібно десь 9-10 млн куб м на добу, а Україні для південної Одеської області знадобиться близько 4-5 млн куб м», - сказав агенції один з трейдерів.

Профільне видання нагадало, що російський газ до Болгарії транспортувався виключно через територію України та далі – Румунії. Однак 6 грудня 2019р румунський регулятор ANRE вніс зміни до чинного регламенту, передбачивши, що потужність також може бути негайно заброньована для зворотних потоків з Болгарії в Україну.

ICIS припускає, що можливо за новим контрактом на транзит російського газу Україна збереже свій транзит до Центральної Європи, але не до Південно-Східної Європи та Туреччини, до яких російський газ надходитиме через «Турецький потік», два паралельні трубопроводи, що перетинають Чорне море.

Джерело у Туреччині, близьке до переговорів, розповіло ICIS, що «Газпром» вже підписав з турецькими імпортерами доповнення до довгострокових контрактів на постачання, відповідно до яких точка продажу переміщується з існуючої болгарсько-турецької «Странджа 1-Малкоклар» на трансбалканській лінії до «Кійкой», пункту входу «Турецького потоку» на турецько-європейське узбережжя. Офіційний запуск «Турецького потоку» призначено на 8 січня 2020р, однак поки невідомо, чи почне він транспортувати газ з початку 2020р.

Як тільки «Турецький потік» запрацює, російський газ поставлятиметься у реверсі з Туреччини до Болгарії та Румунії, а потім в Україну, звідки через пункт «Ісакча 1-Орловка» газ буде доставлятися до Молдови та частини Одеської області, пише ICIS.

12:15 / 10 грудня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події