Рішення НКРЕКП про підняття нічного price cap на ринку е/е є половинчастим – Перша енергетична асоціація

Рішення НКРЕКП про підняття граничної ціни на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринках електроенергії в ОЕС України на 28% до 1228,94 грн/МВт-год є половинчастим, комісія має здійснити цілу низку заходів - усунути адміністративне втручання, запровадити повноцінний ринок допоміжних послуг, привести до ринкового рівня ціни для населення та ін.

Таку заяву 31 липня опублікувала Перша енергетична асоціація України.

«Підвищення price cap у нічні години на РДН та ВДР є незначним позитивним кроком у напрямку справді ринкового ціноутворення. Така зміна умов торгівлі електроенергією з боку НКРЕКП пом’якшує нею ж створені перекоси. Проте прийняте рішення є половинчастим, не здатним вплинути на ситуацію на ринку електроенергії в цілому», - йдеться у заяві.

Асоціація зазначає, що застосування граничних цін позбавлене змісту оскільки на сегментах ринку присутній профіцит пропозиції.

«По суті це нічим не підкріплена претензія Регулятора на підміну ринкових механізмів елементами адміністративного управління. Претензія, яка, серед іншого, призвела до у цілому сумної ситуації на ринку електроенергії», - вважають в асоціації.

На думку, Першої енергетичної асоціації необхідно вжити цілу низку невідкладних заходів: усунути невиправдане адміністративне втручання; переглянути механізм ПСО; повноцінно впровадити ринок допоміжних послуг; привести тарифи для побутових споживачів до ринкового рівня тощо.

Як повідомляло агентство ExPro, 29 липня НКРЕКП встановила нове значення граничної ціни у нічні години для заявок на РДН та ВДР в ОЕС України: price cap має становити не більше 60% від граничної ціни у денні години; таким чином регулятор підняв price cap на 28,1% - до 1228,94 грн/МВт-год. Такий крок пояснюється тим, що теплова генерація у нічні години продає електроенергію на РДН та ВДР нижче її собівартості (діючий прайс кеп не покриває витрат на виробництво електроенергії).

14:16 / 31 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події