Розслідування НКРЕКП: гравці маніпулювали ринком, завищуючи обсяги продажу у нічні години

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, провела розслідування на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку та виявила, що ряд компаній у січні - першій декаді лютого 2020р маніпулювали ринком – вони суттєво знижували рівень цін та збільшували обсяг заявок продажу електроенергії в ночі.

Про це йдеться у повідомленні комісії, яке 14 лютого було опубліковане на її Facebook-сторінці.

Деякі компанії при продажі електричної енергії суттєво знижують рівень заявлених цін та значно збільшують заявлений обсяг у нічні години доби, що свідчить про маніпулювання ринком. При цьому відсутнє підтвердження вказаних заявок реальним фізичним/імпортованим обсягам електричної енергії», - заявили в комісії. За результатами розслідування комісія вирішила попередити учасників ринку про недопустимість подібної ринкової поведінки, а також доручила ДП «Оператор ринку» припинити участь тих компаній, які знову порушать правила ринку.

Як повідомляло агентство ExPro, 7 лютого «Оператор ринку» запропонував НКРЕКП внести зміни до Правил ринку, які дозволять унеможливити недобросовісну поведінку учасників ринку, а саме забезпечити відповідність обсягів торгів фактичним обсягам електроенергії в енергосистемі. 9 лютого комісія почала розслідування причин низьких цін на ринку «на добу наперед».

12 лютого видання «Бізнес.Цензор» опублікувало статтю про можливі зловживання на ринку, посилаючись на звіт «Оператора ринку» до НКРЕКП, який не був опублікований. За даними видання, значно збільшили свою пропозицію на ринку наступні гравці: ДП «Гарантований покупець», компанії-оператори ТЕС, НАЕК «Енергоатом», Калуська ТЕЦ.

Крім того, «Бізнес.Цензор» привів інший тип маніпуляції в умовах профіциту на ринку в нічні години – компанії виставляють в ночі низькі заявки на купівлю на ВДР, в результаті непродані обсяги потрапляють на балансуючий ринок, з ціною на 30% нижче ВДР. Таким чином, компанії скуповують дешеву «нічну» електроенергію. До останніх належать «Нова енергетична компанія», «ТАС Енергія країни», «Енерджікс», «Веракс Енерджи», «Енергозахід», «Агентство інвестиційного менеджменту», «Енерджі Трейд Груп» та ін.

13:17 / 15 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події