Розкриття тендерних пропозицій ПЗ Датахаб Адміністратора комерційного обліку відбудеться 5 квітня – Укренерго

НЕК «Укренерго» повідомляє учасників ринку електроенергії, що розкриття пропозицій в тендері на закупівлю програмного забезпечення (ПЗ) Датахаб для системи Адміністратора комерційного обліку (АКО) має відбутися 5 квітня.

Згідно повідомленню прес-служби, 12 березня 2019р пройшла передтендерна зустріч в якій взяли участь п’ять компаній: «Сіменс Україна», «БМС ТЕХНО», «САП Україна», Comita d.d. (Словенія) та Robotron Datenbank-Software GmbH (Німеччина). Учасники деталізували вимоги до функціоналу програмного забезпечення та оформлення тендерних пропозицій тощо. Водночас, станом на 15 березня тендерну документацію для торгів по Датахаб придбали 14 компаній.

Закупівля ПЗ проводиться в межах інвестиційного проекту «Другий проект з передачі електроенергії» (ППЕ-2), що фінансується за рахунок кредитних коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) та Фонду чистих технологій (ФЧТ).

Крім цього, «Укренерго» нагадує, що тендер на закупівлю ПЗ для АКО було оголошено 19 вересня 2017р. Однак закупівля не відбулась через відсутність кваліфікованих пропозицій. Повторна тендерна процедура була розпочата 18 вересня 2018р після уточнення тендерної документації та її погодження з Міжнародним банком реконструкції та розвитку, який фінансує цей проект.

«Дата розкриття тендерних пропозицій за вимогами учасників переносилась декілька разів. Розкриття пропозицій заплановано на 5 квітня 2019р», - йдеться в повідомленні.

Крім цього, прес-служба зазначає, що згідно ст. 7 розділу ХІІІ «Перехідні положення» Кодексу комерційного обліку електроенергії передбачає механізм комерційного обліку даних до моменту впровадження Датахаб. На перехідному етапі функції АКО по веденню реєстрів, обробці даних та адміністрування процесів зміни електропостачальника, припинення електропостачання та визначення обсягів електроенергії для поточних розрахунків на ринку виконують оператори мереж.

Водночас передбачається, що оператори мереж повинні надавати дані обліку в модуль Адміністратора розрахунків платформи балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг Market Management System (MMS), де консолідуються дані комерційного обліку всіх учасників ринку. Аналогічна схема збору даних комерційного обліку для подальших розрахунків застосовується сьогодні в ДП «Енергоринок». Дату початку функціонування Датахаб має бути визначена АКО за погодженням з НКРЕКП.

Також 14 березня «Укренерго» оприлюднило оновлений графік (https://ua.energy/novyj-rynok-e-e/implementatsiya/#1538032249011-abadd3b9-db7c64d2-ec2b) навчань та консультацій учасників ринку щодо роботи з програмним забезпеченням платформи MMS, які відбудуться 22 березня.

Крім цього, компанія зазначає, що неодноразово порушувала питання, пов’язані із ризиками для термінів впровадження нової моделі ринку електроенергії. Зокрема, зараз серйозним ризиком є відсутність погодження оплати послуг розробника ПЗ платформи MMS з боку Міненерговугілля. Заборгованість перед розробниками вже становить близько $2 млн, з яких $500 тис. — прострочена. Міністерство фінансів, у підпорядкуванні якого знаходиться Укренерго, планує ініціювати процедуру внесення змін в кредитні угоди компанії. У зв’язку з цим Укренерго оптимізує графік робіт, аби до 1 липня реалізувати достатній функціонал MMS в умовах тривалої затримки фінансування проекту.


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

11:50 / 15 березня, 2019

Подiї
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
12:30 / 5 березня, 2019
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні Для обговорення перших днів добового балансування ринку природного газу в Києві зібрались трейдери, оператори ГРМ, «Укртрансгаз», НКРЕКП та споживачі.
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні
10:00 / 8 лютого, 2019
AGROPETROL 2019 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу, електроенергії та міндобрив зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 8 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2019
Всі події