РГК звинувачує «Нафтогаз» в дискримінації і завданні збитків на 40 млрд грн

Влада та державна компанія НАК «Нафтогаз України» послідовно витискають приватні компанії із газорозподілу накопичені збитки сягнули 40 млрд грн РГК сягнули 40 млрд грн.

Про це йдеться в повідомленні ТОВ «Регіональна газова компанія».

РГК відзначає, що починаючі із 2014р газорозподільна галузь втратила третину із 70 тис фахівців. При цьому на думку РГК «Нафтогаз» який був створений для посередницьких операцій з російським газом, останні 4 роки втрачає своє значення.

Як зазначається в повідомленні, «Нафтогаз» втрачає своє головне фінансове джерело – дохід від транзиту газу. Це станеться або через анбандлінг, або через скорочення самого транзиту. Приватні постачальники газу (трейдери) вже відібрали у державної монополії значну частку на ринку комерційних поставок газу: частка «Нафтогазу» тут скоротилась із 84% у 2014р до 12% у 2018р.

На ринку газу для побутових споживачів Нафтогаз утримує 100% як оптовий постачальник ресурсу. Тут найбільший обсяг споживання газу в Україні - 16 млрд куб м щорічно. Щоб зберегти сенс свого існування, «Нафтогазу» конче необхідно не лише зберегти, але й встановити повний монопольний контроль над цим сектором.

За останні п’ять років для укріплення монополії «Нафтогазу», на думку компанії РГК, газорозподільним компаніям спричинено збитки на загальну суму близько 40 млрд грн.

В РГК вважають, що збитки утворені штучно, спільно і завдяки взаємодії держаної монополії із керівництвом органів виконавчої влади найвищої ланки в інтересах лише «Нафтогаз».

17:10 / 21 травня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події