РГК сертифікувала фахівців для водневих випробувань

В рамках EU Hydrogen Strategy, до якої долучилася РГК, розпочалась атестація фахівців газорозподільних компаній по роботі з новим енергоресурсом – воднем.

Про це йдеться в повідомленні компанії РГК.

Вони проводитимуть випробування поведінки водню в газових мережах на спеціально побудованих полігонах в п’яти регіонах України.

РГК зробила черговий крок до випробувань впливу водню та газоводневих сумішей на полігонах. Перші 17 фахівців в Івано-Франківській, Волинській та Житомирській областях пройшли атестацію по роботі з воднем.

Вони вивчали питання зберігання та транспортування водню, а також вимоги при експлуатації водню в балонах. Такі навчання по роботі з воднем найближчим часом пройдуть усі працівники газорозподільних компаній, які працюватимуть на експериментальних полігонах у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській та Харківській областях.

Атестовані фахівці РГК уже складають програми занять. Наприкінці липня фахівці РГК спільно з вченими Національної академії наук України та Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу почнуть тестувати вплив водню на всі елементи газової інфраструктури на одному з полігонів.

Для цього будуть використані суміші природного газу з воднем у концентраціях від 2% до 100%. Тест-майданчики РГК в п’яти областях повністю відповідають існуючим мережам, аж до імітації умовної негерметичності, структури, віку матеріалів та симуляції різних видів витрат при різних діаметрах.

«Регіональна газова компанія долучилась до EU Hydrogen Strategy, яка передбачає широке використання водню і заміну ним інших видів енергії до 2050р. Головною метою нашого проекту є з’ясування, чи можна українськими газорозподільними мережами транспортувати водень. А також які суміші водню з метаном для цього підходять найбільше. І цю перспективу важливо враховувати при реконструкції української газотранспортної системи», - говорить директор зі стратегічного розвитку компанії РГК Станіслав Казда.

Проект дозволить використовувати газотранспортну інфраструктуру для транспортування чистих видів енергії.

До них відноситься «зелений» водень, який виробляють за допомогою електроенергії з поновлюваних джерел енергії.

В Європі ця технологія відома як Power-to-Gas. В країнах Євросоюзу стартували вже більше десятка проектів Power-to-Gas: Великобританії, Франції, Данії, Німеччині і Нідерландах.

 

11:55 / 16 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події