РГК побудувала перший в Україні повністю автоматизований метрологічний центр

У Харкові розпочав свою роботу перший в Україні Метрологічний центр Регіональної газової компанії.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Наразі це єдине у Східній Європі метрологічне підприємство, що працює як Smart Factory: автоматизоване обладнання кращих світових виробників забезпечує виконання повного технологічного циклу повірки лічильника в повністю автоматизованому режимі, без участі людині.

Потужності Центру дозволяють проводити комплексний сервіс 200 тис побутових лічильників газу в рік – а це чверть від потреби всієї країни. РГК Метрологічний центр у Харкові не має аналогів не лише в Україні, але й у країнах Східної Європи – він був побудований з нуля за принципами Industry 4.0: автоматизоване обладнання, сенсорний контроль та інформаційні системи дозволяють застосовувати автоматизоване управління підприємством. Ключові процеси контролюються дистанційно, та не вимагають втручання людей.

Це дозволило прискорити процеси та виключити помилки, пов’язані з людським фактором та оптимізувати роботу персоналу.

Інноваційні технології РГК Метрологічного центру дозволяють значно скоротити час повірки лічильників в десятки разів: за 3 хвилини тут повіряють 60 побутових лічильників, тоді як раніше на повірку такої партії лічильників витрачалось майже 2,5 години.

Крім побутових лічильників, потужності Центру забезпечують сервіс понад 2 тис. електронних засобів вимірювання газу і таку ж кількість промислових лічильників, зокрема і тих, які використовуються на магістральних мережах Оператора ГТС та газовидобувних підприємствах. Обладнання центру, єдине в Україні, яке забезпечує автоматизовану повірку smart лічильників за європейськими стандартами.

Всі повірочні лінії одночасно оснащені інфрачервоними, оптичними, низькочастотними перетворювачами та імпульсними дисками.

«Завдяки такому обладнанню Метрологічний центр в Харкові став першим в Україні, де сервіс лічильників газу можливо здійснювати з використанням та дотриманням як українських, так і європейських стандартів та правил. Програмне забезпечення центру дозволяє створити єдину базу даних, яка міститиме інформацію про життєвий цикл будь-якого лічильника, статистичні та аналітичні дані про них. Ми можемо забезпечити сервіс вимірювальної техніки, яка застосовуються в Україні у сфері газовимірювання», - сказав Сергій Бондар, директор департаменту РГК.

Нове підприємство обладнане калібровочними та повірочними системами німецьких компаній Innotech Meter Calibration Systems GmbH та Hess, а також приладовими стендами Ametek (США) та Beamex (Фінляндія).

Дві потужні лабораторії з повірки побутових та промислових лічильників та допоміжні приміщення Центру розмістились на площі 1,6 тис. кв. м.

РГК планує побудувати 5 таких центрів в Україні – це дозволить щорічно повіряти до 1 млн. побутових лічильників та понад 20 тис. промислових лічильників, що повністю задовільнить потреби українських споживачів газу в якісних та сучасних метрологічних послугах.

13:25 / 3 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події