Реакція учасників ринку на прийняття закону про ВДЕ: pros and cons

Прийняття законопроекту №3658, що був покликаний знизити фінансове навантаження, яке створює відновлювана енергетика і разом з тим зберегти інвестиційний клімат, викликало полярну реакцію учасників ринку. Одні підтримали його прийняття, яке відбулося 21 липня, інші – розкритикували прийняті норми. Хоча текст закону з усіма правками ще не опублікований, ряд стейкхолдерів вже озвучили свої позиції, з якими пропонує ознайомитися агентство ExPro.

Прийняття закону вирішить проблеми галузі – Міненерго

В Міністерстві енергетики зауважили, що закон дозволяє вирішити економічні та технічні проблеми в галузі відновлюваної енергетики. Його реалізація знизить фінансове навантаження на споживачів більше, ніж на 6 млрд грн щорічно, або приблизно на €2 млрд за увесь строк дії «зеленого» тарифу, пролонгацію якого не передбачено. Також, в Міненерго вважають, що прийняття даного закону на умовах Меморандуму, як це і відбулось, дасть можливість зберегти за Україною інвестиційно привабливий імідж та статус держави, яка виконує свої зобов’язання перед інвесторами «Сьогодні було прийнято надзвичайно важливий закон, який допоможе врегулювати кризу, що виникла в сфері відновлюваної енергетики», – сказала в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець.

Біоенергетична асоціація не готова кричати «ганьба»

Голова Біоенергетичної асоціації Георгій Гелетуха висловися на підтримку даного закону. «Законопроєкт 3658, що відповідає основним положенням меморандуму, ми також підтримали, надавши до нього кілька пропозицій до другого читання… Ми підтримуємо цей законопроект в цілому і не готові кричати «ганьба» з його приводу», - написав він на своїй Facebook-сторінці.

Закон запроваджує положення Меморандуму – Clear Energy

Виконуючий директор компанії-інвестора в біоенергетичні проекти Clear Energy та екс-голова Держенергоефективності Сергій Савчук написав на сторінці в мережі Facebook, що даний закон дає шанс державі збалансувати ситуацію на ринку та зберегти «зелену» енергетику. За його словами, закон впроваджує норми Меморандуму, підписаного між інвесторами та урядом. «Наша компанія Clear Energy розраховує, що ключові положення Меморандуму почнуть виконуватися вже найближчим часом і держава повністю погасить заборгованість по «зеленому» тарифу», - зазначив Савчук.

Зменшення «зелених» тарифів на 15% та 7,5% - це імітація - Герус

Андрій Герус, народний депутат від «Слуги народу», голова профільного комітету ВРУ заявив, що цей закон не вирішить в перспективі проблеми з оплатою зростаючої вартості електроенергії виробленої з ВДЕ. Зменшення «зелених» тарифів для СЕС і ВЕС на 15% та 7,5% він назвав «імітацією». «Мій прогноз, цей закон нічого не вирішить… Але якщо треба у цьому переконатися експериментальним шляхом, то давайте переконаємося», - написав він на своїй Facebook-сторінці.

Герус також прокоментував можливість фінансування дефіциту «Гарантованого покупця» з держбюджету: для цього потрібно вносити зміни в закон про бюджет. Він також вважає позитивним прийняття правки №1203, яка дозволяє змінювати податки для виробників е/е з ВДЕ, що дозволить у майбутньому наповнювати державний бюджет. Також Герус написав, що буде підтримувати постанову за авторством нардепа Анни Скороход, яка пропонує скасувати голосування за цей закон. Герус привітав підтримання правки про пріоритетну оплату електроенергії для домашніх СЕС потужністю до 50 кВт.

Правка Геруса може призвести до збільшення податків для ВДЕ - УВЕА

На думку голови Української вітроенергетичної асоціації Андрія Конеченкова, прийнятий закон максимально наближений до положень Меморандуму, проте прийнята поправка №1203 від голови комітету Верховної Ради з питань енергетики і ЖКГ Андрія Геруса, яка передбачає можливість зміни податкового законодавства для ВДЕ в подальшому, є негативним сигналом для інвесторів і підлягає перегляду.

«Поправка №1203, яка може ввести акциз на «зелену» енергетику, суперечить здоровому глузду. Думаю, будемо вносити пропозиції щодо її скасування», - сказав глава УВЕА.

Рада проголосувала ганебні правки - Тинний

Інвестор у відновлювану енергетику, співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний заявив, що даний закон вводить ретроспективні зміни. На його думку, в Україні на невизначений час зупиниться будівництво СЕС. За його словами, інвестиційні арбітражі проти України – неминучі. Тинний заявив, що галузь не просила виплат з державного бюджету, які передбачені для «Гарантованого покупця», також він розкритикував ідею «зеленої» металургії.

«Як би ми жили в Древньому Римі або Греції, це б назвали пророцтвом: як тільки Верховна Рада проголосувала ганебні правки і знищила галузь «зеленої» енергетики, розпочалася буря», - резюмував Тинний.

12:57 / 22 липня 2020

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події