RAB-тарифи з єдиною ставкою на рівні WACC спростить підключення до мереж – «Хмельницькобленерго»

Запровадження стимулюючого тарифоутворення для операторів систем розподілу електроенергії із застосуванням єдиної ставки норми дохідності на всю базу активів компанії на рівні середньозваженої вартості капіталу (weighted average cost of capital – ред.) дозволить за короткий період (5-6 місяців) полегшити приєднання нових об’єктів енергоспоживання до мереж. Про це йдеться в опублікованій 18 вересня заяві компанії «Хмельницькобленерго».

У повідомленні наведена думка директора підприємства Олега Козачука, який вважає, що треба здійснити 10 кроків на дерегуляцію та корекцію моделі стимулюючого тарифоутворення, що «півроку суттєво полегшити підключення до електромереж для бізнесу, промисловості, населення».

На думку Козачука, Офіс Президента, Кабінет міністрів, НКРЕКП та Міністерство енергетики мають зробити кроки у напрямі автоматизації приєднання до мереж, створити прозорі умови цього процесу, інтенсифікувати розбудову розподільчих мереж, надати дозвіл на приєднання споживачів до комерційних електромереж та внести зміни ряд змін до законодавства.

«Впровадження з 1 січня 2021р стимулюючого тарифоутворення (RAB тарифи) на основі єдиної бази активів та середньозваженої вартості капіталу (WACC)», - наведений у повідомленні «Хмельницькобленерго» один із кроків для покращення приєднання до мереж.

«Необхідно цілеспрямовано об'єднати зусилля громадських організацій, Кабінету Міністрів, НКРЕКП, бізнесу та Офісу Президента і в короткий період (до 6 місяців)» внести зміни до законодавчих та нормативних актів та впровадити нові норми в енергорозподільчих компаніях», - сказав Козачук.

Як повідомляло агентство ExPro, 26 серпня 2020р НКРЕКП встановила норми дохідності на стару та нову базу активів операторів систем розподілу при запровадженні стимулюючого тарифоутворення на рівні 3% та 16,74% відповідно. Згідно рішення регулятора, такі ставки будуть діяти протягом першого регуляторного періоду тривалістю 3 роки. Дана методика була підтримана народними депутатами від фракції «Слуга народу» Андрієм Герусом та Андрієм Жупанином та розкритикована депутатом Людмилою Буймістер.

28 серпня компанія ДТЕК опублікував власні розрахунки: компанія вважає, що прийнята методика дозволить забезпечити лише 38% ід необхідного рівня інвестицій в розподільчі мережі.

8 вересня керівник Громадської спілки «Розумні електромережі України» Олександр Візір зазначив, що у рамках прийнятої НКРЕКП методики велика кількість обленерго не зможуть залучити необхідного обсягу позикового капіталу для модернізації мереж.

18:09 / 18 вересня 2020

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події