RAB-тарифи з єдиною ставкою на рівні WACC спростить підключення до мереж – «Хмельницькобленерго»

Запровадження стимулюючого тарифоутворення для операторів систем розподілу електроенергії із застосуванням єдиної ставки норми дохідності на всю базу активів компанії на рівні середньозваженої вартості капіталу (weighted average cost of capital – ред.) дозволить за короткий період (5-6 місяців) полегшити приєднання нових об’єктів енергоспоживання до мереж. Про це йдеться в опублікованій 18 вересня заяві компанії «Хмельницькобленерго».

У повідомленні наведена думка директора підприємства Олега Козачука, який вважає, що треба здійснити 10 кроків на дерегуляцію та корекцію моделі стимулюючого тарифоутворення, що «півроку суттєво полегшити підключення до електромереж для бізнесу, промисловості, населення».

На думку Козачука, Офіс Президента, Кабінет міністрів, НКРЕКП та Міністерство енергетики мають зробити кроки у напрямі автоматизації приєднання до мереж, створити прозорі умови цього процесу, інтенсифікувати розбудову розподільчих мереж, надати дозвіл на приєднання споживачів до комерційних електромереж та внести зміни ряд змін до законодавства.

«Впровадження з 1 січня 2021р стимулюючого тарифоутворення (RAB тарифи) на основі єдиної бази активів та середньозваженої вартості капіталу (WACC)», - наведений у повідомленні «Хмельницькобленерго» один із кроків для покращення приєднання до мереж.

«Необхідно цілеспрямовано об'єднати зусилля громадських організацій, Кабінету Міністрів, НКРЕКП, бізнесу та Офісу Президента і в короткий період (до 6 місяців)» внести зміни до законодавчих та нормативних актів та впровадити нові норми в енергорозподільчих компаніях», - сказав Козачук.

Як повідомляло агентство ExPro, 26 серпня 2020р НКРЕКП встановила норми дохідності на стару та нову базу активів операторів систем розподілу при запровадженні стимулюючого тарифоутворення на рівні 3% та 16,74% відповідно. Згідно рішення регулятора, такі ставки будуть діяти протягом першого регуляторного періоду тривалістю 3 роки. Дана методика була підтримана народними депутатами від фракції «Слуга народу» Андрієм Герусом та Андрієм Жупанином та розкритикована депутатом Людмилою Буймістер.

28 серпня компанія ДТЕК опублікував власні розрахунки: компанія вважає, що прийнята методика дозволить забезпечити лише 38% ід необхідного рівня інвестицій в розподільчі мережі.

8 вересня керівник Громадської спілки «Розумні електромережі України» Олександр Візір зазначив, що у рамках прийнятої НКРЕКП методики велика кількість обленерго не зможуть залучити необхідного обсягу позикового капіталу для модернізації мереж.

18:09 / 18 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події