ПСО з постачання е/е населенню неминуче призведе до зростання цін для промисловості на 40% - документ

Рішення Кабінету Міністрів про покладання спеціальних обов’язків (ПСО) з компенсації різниці між ринковою та регульованою цінами електроенергії для побутових споживачів (населення) на НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго» як виробників е/е, постачальників універсальних послуг (ПУП), операторів системи розподілу (ОСР) та передачі (ОСП) неминуче призведе до зростання цін на електроенергію для промисловості мінімум на 40%, може призвести до фінансової дестабілізації НЕК «Укренерго» та ставить під загрозу операційну безпеку енергосистеми України.

Про це йдеться в листі-зверненні керівника «Укренерго» Всеволода Ковальчука до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, яке є в розпорядженні ExPro.

Зокрема, в листі зазначено, що поточний рівень розрахунків на ринку електроенергії за 4 місяці 2019р, за даними ДП «Енергоринок» складає 97,5%, а загальна заборгованість – 1,853 млрд грн.

«Це означає, що у разі покладання на ДП «НЕК «Укренерго» спеціальних обов’язків здійснювати відповідну компенсацію постачальникам універсальних послуг, існує ризик несвоєчасних розрахунків з боку споживачів. В цьому випадку ДП «НЕК «Укренерго» буде вимушено здійснювати зазначену компенсацію за рахунок інших видів діяльності оператора системи передачі. Це в свою чергу поставить під загрозу операційну безпеку функціонування ОЕС України та суперечить принципу фінансової та операційної незалежності оператора системи передачі», - йдеться в листі.

Крім цього, в листі вказано, що тарифи «Укренерго», які вже схвалені НКРЕКП не передбачають виконання даного рішення. Це означає, що ПСО можна буде виконати тільки за рахунок тарифу на послуги з передачі електроенергії «Укренерго».

«Це неминуче призведе до зростання цін для усіх категорій споживачів, крім населення. Йдеться, насамперед, про український бізнес, зокрема, промисловість, для якої вартість електроенергії за розрахунками НКРЕКП зросте як мінімум на 40%, в тому числі і за рахунок включення до тарифу ДП «НЕК «Укренерго» зазначених витрат», - йдеться в листі.

Також зазначено, що з технологічних причин неможливо виконати дане рішення для населення, яке проживає на території Острову Бурштинської ТЕС, оскільки він не має електричних зв’язків з основною частиною ОЕС України.

Як повідомляв ExPro, НКРЕКП заявляє, що прийняте 5 червня Кабміном ПСО з компенсації різниці між ринковою та регульованою цінами електроенергії для побутових споживачів (населення) може призвести до додаткового навантаження на промисловість та бюджет в сумі 37 млрд грн на рік. Крім цього, за даними регулятора, рішення неможливо реалізувати до 1 жовтня, а також воно може призвести до банкрутства та ліквідації постачальників електроенергії населенню.

Проект документу, станом на 04 червня, є в розпорядженні ExPro.


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

13:27 / 10 червня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події