ПСО: Кабмін зобов’язав «Енергоатом» забезпечити населення е/е в ОЕС, а «Укргідроенерго» - в Острові БуТЕС

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови КМУ №483 від 05.06.2019 (в Положення про покладання спецобов'язків на ринку електричної енергії), згідно яких з 1 червня ДП «Гарантований покупець» буде виключений з поставки електроенергії населенню, ДП « НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго» мають забезпечити поставку електроенергії в торгових зонах ОЕС України та Острів БуТЕС відповідно.

Відповідну постанову Кабміну від 28 квітня опубліковано на офіційному веб-порталі Уряду.

Згідно постанови, «Енергоатом» має здійснювати продаж електроенергії постачальникам універсальних послуг напряму, забезпечуючи повний обсяг споживання населення (весь графік споживання – базові, позапікові та пікові навантаження) в усіх регіонах ОЕС України.

«Виробник електричної енергії — ДП «НАЕК «Енергоатом» зобов’язане у кожному розрахунковому місяці здійснювати продаж ПУП на електронних аукціонах в установленому законодавством порядку електричної енергії в погодинних обсягах, необхідних для задоволення потреб побутових споживачів у торговій зоні ОЕС України», - йдеться в постанові.

Забезпечення потреб населення в Острові БуТЕС повністю покладено на «Укргідроенерго», компанія повинна буде здійснювати закупівлі електричної енергії на вільному ринку для забезпечення повної потреби населення (весь графік навантаження) в Бурштинському острові. Придбані обсяги компанія буде продавати ПУП.

«Виробник електричної енергії — ПрАТ «Укргідроенерго» зобов’язане: у кожному розрахунковому періоді здійснювати продаж ПУП на електронних аукціонах в установленому законодавством порядку електричної енергії в погодинних обсягах, необхідних для задоволення потреб побутових споживачів у торговій зоні Острів Бурштинської ТЕС; здійснювати купівлю електричної енергії за двосторонніми договорами та/або на організованих сегментах ринку електричної енергії у торговій зоні Острів Бурштинської ТЕС з метою забезпечення необхідних погодинних обсягів електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії», - йдеться в постанові.

Постанова передбачає, що новий механізм ПСО запрацює з 1 червня 2021р, адже така дата вказана у примірного договорі для учасників механізму ПСО.

«ПУП, ДП «НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго» укласти до 15 травня 2021 р. договори про надання послуг із забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів, двосторонні договори купівлі-продажу електричної енергії в погодинних обсягах, необхідних для задоволення потреб побутових споживачів», - зазначається в документі.

«Енергоатом» та «Укргідроенерго», перед укладанням договорів з ПУП, мають до 15 травня закупити на комерційному ринку електроенергії необхідні обсяги. 

Постанова залишає діючим тариф для населення на рівні 1,68 грн/кВт-год.

10:44 / 30 квітня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події