Профільні асоціації закликають НКРЕКП відтермінувати на рік введення плати за нейтральність балансування

Профільні асоціації ринку природного газу України звернулися до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) із закликом відтермінувати на рік (до 1 жовтня 2021р) введення обов’язкової плати за нейтральність балансування. Також у зверненні учасники ринку просять Регулятора спільно з ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ), замовниками послуг і профільними асоціаціями удосконалити методику розрахунку й підходи в нарахуванні цієї плати.

Серед учасників звернення Асоціація газовидобувних компаній України, Асоціація «Газові трейдери України», Асоціація надрокористувачів України спільно з Американською торгівельною палатою Європейською бізнес асоціацією.

З березня 2020р плата за нейтральність, відповідно до Кодексу ГТС, вже нараховується замовникам послуг транспортування, але поки що носить інформативний характер. З 1 жовтня ці нарахування мають бути сплачені в обов’язковому порядку Оператору ГТС.

«Учасники ринку стурбовані через отримання необґрунтовано високих платіжок за нейтральність балансування, тенденцію до їх щомісячного зростання та незрозумілу методику розрахунку. До слова, за березень-червень ставка плати збільшилась майже у 4 рази і на сьогодні фактично дорівнює розміру тарифу за послуги транспортування», - зазначається у зверненні.

У зверненні асоціації повідомляють, що додаткове фінансове навантаження в умовах кризи, пандемії COVID-19 та рекордно низьких цін на вуглеводні, завдасть потужного удару по індустрії та матиме негативні наслідки для економіки.

З цією метою профільні асоціації закликають Регулятора відтермінувати на рік введення обов’язкової плати за нейтральність балансування і паралельно удосконалити методику розрахунку, яка має бути прозорою та зрозумілою для учасників ринку.

14:11 / 12 серпня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події