Профільні асоціації ВДЕ пропонують НКРЕКП не розглядати питання щодо спрямування кредиту "Укренерго"

Українська асоціація відновлюваної енергетики, Українська вітроенергетична асоціація та Європейсько-українське енергетичне агентство пропонують НКРЕКП зняти з розгляду питання "Про прийняття рішення НКРЕКП щодо врегулювання заборгованості на ринку електричної енергії", яке мало б бути розглянуто на засіданні 13 січня 2021р.

Про це 12 січня повідомила прес-служба УАВЕ, посилаючись на спільний лист асоціацій до Голови НКРЕКП Валерія Тарасюка.

«Провідні профільні асоціації ВДЕ - Українська асоціація відновлюваної енергетики, Українська Вітроенергетична Асоціація та EUEA/Європейсько-Українське Енергетичне Агентство - звернулись до голови НКРЕКП Валерія Тарасюка з пропозицією зняти з розгляду питання "Про прийняття рішення НКРЕКП щодо врегулювання заборгованості на ринку електричної енергії" на засіданні, що відбудеться завтра, 13 січня 2021 року», - йдеться в повідомленні.

Асоціації зазначають, що прийняття проекту рішення, яким пропонується доповнити Постанови НКРЕКП № 2874, 2875, 2876, щодо спрямування кредитних коштів від державних банків для «НЕК «Укренерго», є дією всупереч законодавства та перевищенням повноважень.

Як повідомляло інформаційне агентство ExPro, НКРЕКП перенесла прийняття рішення про спрямування кредитних коштів, які має отримати НЕК «Укренерго» від державних банків, на погашення боргів перед різними видами генерації: перед виробниками за «зеленим» тарифом (борг листопада-грудня 2020р та/або борг березня-липня 2020р) та НАЕК «Енергоатом» і ПрАТ «Укргідроенерго» з 6 на 13 січня 2020р.

На думку Голови УВЕА Андрія Конеченкова, Регулятор порушує умови Меморандуму та Закону №810 про умови підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел.

В свою чергу, членкиня НКРЕКП Ольга Бабій зазначає, що Нацкомісія має право приймати рішення про спрямування кредитних коштів «НЕК «Укренерго» оскільки регулятор фактично виступає поручителем позичальника і гарантує банкам врахування виплат перед ними в структурі тарифу на передачу.

16:58 / 12 січня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події