Призупинення Держгеонадра спецдозволу на видобуток на Васищівському родовищі є безпідставним – Smart Energy

Призупинення Державною службою геології та надр України спеціального дозволу на користування надрами Васищівського газоконденсатного родовища (Харківська обл) є безпідставним, оскільки в діяльності компанії-надрокористувача «Пром-Енерго Продукт», яка входить в групу Smart Energy, відсутні порушення. Таку заяву, у відповідь на наказ №76 від 11.03.2019р Держгеонадра про призупинення дії згаданого спецдозволу, 12 березня опублікувала прес-служба Smart Energy.

«Ми вважаємо, що подібні дії є безпідставними і завдають шкоду загальному інвестиційному клімату в Україні», - приводяться у повідомленні слова генерального директора групи Smart Energy Сергія Глазунова.

Компанія впевнена, що в діяльності «Пром-Енерго Продукт» відсутні порушення, які могли б бути підставою для призупинення дії спеціального дозволу».

«Необґрунтований наказ Держгеослужби ставить під сумніви реформи в сфері газовидобутку, оскільки демонструє упереджене ставлення і нехтування правами вітчизняних і зарубіжних інвесторів, оскільки «Пром-Енерго Продукт» діє в Україні від імені британської публічної компанії. При цьому нехтуються інтереси багатьох акціонерів, адже більше 80 різних інвестиційних фондів купують акції Regal Petroleum для тисяч своїх інвесторів», - додав Глазунов.

В компанії також зазначили, що у жовтні 2018р компанія «Пром-Енерго Продукт» пройшла перевірку Держгеонадра за результатами якої були визначені деякі зауваження до оформлення документів. Ці зауваження мали формальний характер та не стосувались будь-яких негативних наслідків, пов’язаних із шкодою здоров’ю людини, екології, втрат державного та місцевих бюджетів тощо.

«Всі недоліки були усунені. Вичерпні пояснення, інформація та підтверджуючі документи щодо всіх зауважень були вчасно надані до Держгеонадр. Додаткових запитів або заперечень щодо недостатності наданої інформації від Державної служби геології та надр не надходило протягом більш ніж трьох місяців», - додали в прес-службі.

На сьогодні компанія готується до можливої зупинки видобутку на Васищівському родовищі. За інформацією компанії, через вимушену зупинку видобутку щоденно держбюджет буде недотримувати 370 тис грн ренти. Компанія вживатиме заходи щодо захисту своїх прав у судовому та позасудовому порядку, в тому числі щодо стягнення збитків у разі вимушеного зупинення робіт з видобутку вуглеводнів через безпідставне рішення Держгеонадр.

Довідка ExPro: Smart Energy (керівник: Сергій Глазунов, засновники: Пелідона Сервісез ЛТД(Кіпр), Володимир Новинський) – це група компаній нафтогазової галузі, що входить в структуру Смарт-холдингу - одно з найбільших промислово-інвестиційних об'єднань України. Також входить в п’ятірку найбільших газовидобувних компаній. Компанія об’єднує британську Regal Petroleum з активами в Полтавській області (представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед») і нафтогазовидобувні компанії ПРаТ«Укргазвидобуток» і ТОВ «Пром-енерго Продукт», що здійснюють свою діяльність в Харківській області.

В 2017р у порівнянні з 2016р група збільшила видобуток газу на 12,7% - до 226,3 млн куб м. В 2018р видобуток газу виріс на 31,6% - до 290 млн куб м. По результатам 2018р, серед приватних нафтогазових компаній доля видобутку газу Smart Energy склала 6,8%.

10:08 / 13 березня, 2019