Постачальник «останньої надії», держкомпанія «Укрінтеренерго» заявила про загрозу банкрутства

ДПЗД «Укрінтеренерго», на якого в грудні 2018р Кабінет міністрів поклав виконання обов’язків постачальника «останньої надії» на ринку електроенергії, заявило про загрозу банкрутства у зв’язку з наявністю непогашеної заборгованості перед операторами систем розподілу та ДП «Енергоринок». Як передає кореспондент ExPro, про це під час засідання Ради оптового ринку електроенергії заявив заступник директора з питань функціонування ПОН «Укрінтеренерго» Олександр Мануйленко.

«В результаті нашої заборгованості та позовів операторів систем розподілу (ДП «Енергоринок» поки не подавав, але буде подавати) у нас будуть арештовані рахунки, банкрутство і подальша паралізація роботи, тобто ми, починаючи з червня-вересня, не зможемо виконувати функції постачальника «останньої надії», - сказав він.

За його інформацією, заборгованість «Укрінтеренерго» перед операторами систем розподілу становить 149 млн грн, перед «Енергоринком» - 661 млн грн, також підприємство за час виконання обов’язків ПОН накопичило 385 млн грн податкового боргу. Вже 5 операторів систем розподілу подали позови проти ПОН.

Мануйленко повідомив, що в свою чергу загальна заборгованість споживачів електроенергії перед ПОН становить 1,39 млрд грн, з яких більшу частину (418 млн грн) складають борги водоканалів, зокрема борг «Води Донбасу» - 260 млн грн. 23% заборгованості сформували державні вугільні шахти, 15% - підприємства металургії та хімічної промисловості та 13% (175 млн грн) – житлово-комунальний сектор.

Як повідомляв ExPro, поставка «останньої надії» була визначена законом на період трьох місяців, починаючи з 1 січня 2019р. Тариф ПОН був на 25% вище ринкової вартості електроенергії. Споживачі ПОН мали до квітня знайти нового постачальника на ринкових умовах.

За період січня-березня, споживачі ПОН неповністю розраховувалися за використану електроенергію та накопичували борги. Наприклад, в лютому «Укрнітеренерго» продало в ринок електроенергії на загальну суму 659,9 млн грн, а отримало за неї – лише 233,6 млн грн. В свою чергу, ПОН накопичував борги перед ОСР за послуги з розподілу електроенергії та перед «Енергоринком» за придбану електроенергію.


Підписуйтесь на нашу Facebook сторінку: https://www.facebook.com/EXPROElectricity

16:12 / 23 квітня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події