Поспішна зміна ПСО на ринку е/е може мати руйнівні наслідки – «Гарантований покупець»

Поспішна зміна механізму покладання спеціальних обов’язків на ринку електроенергії, а саме ліквідація ДП «Гарантований покупець» та перекладання його функцій на ДП «НАЕК «Енергоатом», може мати руйнівні наслідки для функціонування ринку. Таку позицію підприємства 3 квітня опублікувала прес-служба «Гарантованого покупця».

«Неузгоджені поспішні рішення можуть мати руйнівний вплив на функціонування ринку електроенергії», - зазначили в прес-центрі, коментуючи поширену в ЗМІ інформацію щодо проекту постанови Кабміну, яка пропонує ліквідувати підприємство та перекласти його функцію на «Енергоатом».

«Будь-які необдумані, неузгоджені, ситуативні рішення спричинять катастрофічні наслідки, які стосуються кожного – виробників електроенергії, «зеленої» генерації, постачальників універсальних послуг, населення – усіх нас», - сказав директор підприємства Костянтин Петриковець.

На його думку, запропоноване рішення, не вирішить існуючих проблем галузі, а лише загострить їх та ще більше дестабілізує ринок. Згідно інформації підприємства, з ним не погоджувався згаданий проект урядової постанови.

Як повідомляло агентство ExPro, 3 квітня Проект енергетичної безпеки Агентства з міжнародного розвитку США (USAID) рекомендував Кабінету міністрів України не вносити зміни в механізм спеціальних обов’язків на ринку електроенергії та не ліквідовувати ДП «Гарантований покупець» і не перекладати його обов’язки на ДП «НАЕК «Енергоатом».

Проект енергетичної безпеки розробив дорожню карту для удосконалення механізму ПСО, яка включає його поступове скорочення та ліквідацію. Проект готовий її презентувати, але на сьогодні, на його думку, варто залишити діючий механізм.

19:10 / 3 квітня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події