Політична ситуація в Білорусі сприятиме виходу «Енергоатому» на ринок Балтійських країн – топ-менеджер

Політична ситуація в Білорусі (масові протести проти результатів президентських виборів та режиму Олександра Лукашенко) призвела до того, що Балтійські країни відмовляються від закупівлі електроенергії з цієї країни, що додає шансів НАЕК «Енергоатом» розпочати експортні поставки в цей регіон, транзитом через Білорусь.

Таку думку 19 жовтня під час online-зустрічі щодо проблем та перспектив розвитку атомної енергетики, яку організував Energy Club, висловив віце-президент «Енергоатом» Герман Галущенко.

«Ми дивимося на це (експортні поставки електроенергії до Балтійських країн – ред.). Більше того, з урахуванням політичних подій зараз в Білорусі і заяв Балтійських країн про те, що вони відмовляються приймати білоруську електроенергію, у нас є дуже хороші шанси вийти на ринок Прибалтики, транзитом через Білорусь. Над цим ми теж зараз працюємо», - сказав він.

Як повідомляло агентство ExPro, в кінці липня 2020р «Енергоатом» (вперше за багато років) розпочав продаж електроенергії, яка поставлялася трейдерами на експорт. Генеруюча компанія продавала на майданчику «Української енергетичної біржі» обсяги електроенергії локальним трейдерам, адже законодавство не дозволяє їй продати е/е напряму іноземним компаніям.

25 липня екс-керівник підрозділу «Енергоатом-Трейдінг» Максим Зорін повідомив, що «Енергоатом» планує розширювати експорт електроенергії до Балтійських країн та біржового високоліквідного ринку Nord Pool, компанія вбачає конкурентні можливості української базової генерації в цьому регіоні.

18:42 / 19 жовтня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події