Полтавська газонафтова компанія відкриває доступ до власної геологічної інформації

Сьогодні 15 листопада СП «Полтавська газонафтова компанія» (ПГНК) опублікувала на своєму сайті власну геологічну інформацію по Єлизаветівському родовищу, ставши таким чином першою газодобувної компанією в Україні, яка добровільно вирішила розкрити такі дані. В результаті проекту, компанія сподівається дати додатковий стимул для відкриття інформації всіма газодобувними компаніями, а також продовження масштабної реформи системи надрокористування.

Цей проект став можливим завдяки оновленню Кабінетом Міністрів України Порядку поводження з геологічною інформацією. Раніше така інформація була закритою і не могла перебувати у відкритому безкоштовному цифровому доступі. «Відкриваючи інформацію про наших родовищах, ми сподіваємося стимулювати процес розкриття геологічних даних в Україні. По-перше, надання у вільному доступі даних: починаючи від історії родовища до детального опису свердловин-це стандартна світова практика. По-друге, протягом всієї історії незалежної України доступ до геологічної інформації супроводжується непрозорими схемами, а ціна за покупку такої інформації часто істотно завищується.

Ми хочемо продемонструвати, що цей процес може і повинен бути цивілізованим і прозорим. Тому почали з себе. Сьогодні ми робимо перший крок до відкритого доступу до геологічної інформації та закликаємо інші компанії підтримати нас в цьому. Таким чином, ми реалізуємо дійсно масштабну реформу газодобувної галузі», - прокоментував Віктор Гладун, Генеральний директор ПГНК.

В якості першого кроку до розкриття геологічних даних в Україні, ПГНК надала дані про історію Єлизаветівського родовища, включаючи дані про його розробці та бурінні, інформацію про наявність сейсмічних досліджень і структурні карти. Документ також містить дані про обсяги видобутку за всю історію родовища, що є дуже важливим при оцінці родовища. Саме така інформація дозволить зрозуміти перспективність конкретної ділянки, а громадськості - стежити за розробкою надр.

Нагадаємо, 7 листопада 2018 р. Кабінет Міністрів України Постановою №939 від 7 листопада 2018р. лібералізував порядок поводження з геологічною інформацією.

15:00 / 15 листопада, 2018

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події