Польща відмовляється закрити вугільну шахту, не дивлячись на рішення суду ЄС

Польща заявила про те, що вона збереже працюючою вугледобувну шахту «Туров», не дивлячись на рішення суду ЄС, який наклав на країну (уряд Польщі) штраф у розмірі 500 тис євро за кожний додатковий день роботи шахти, починаючи з 21 вересня.

Про це повідомило видання EuroActiv.

Сує ЄС (розташований в Люксембурзі, Суд справедливості Європейського Союзу) наклав штраф на Польщу у розмірі 500 тис євро в день, який мав бути сплачений на користь Єврокомісії 21 вересня 2021р.

«Такий захід є необхідним для посилення ефективності тимчасових кроків визначених постановою від 21 травня 2021р і також для того, щоб утримати країн-членів від відкладання приведення своєї поведінки у відповідність до цієї постанови», - зазначається у рішенні суду.

Видання зазначає, що цей випадок є частиною судового позову уряду Чехії до Польщі, оскільки шахта «Туров» знаходяться біля спільного кордону.

Шахта, яка видобуває лігніт або буре вугілля, функціоную більше 100 років, але лише нещодавно вона розширила свою діяльність у напрямі кордону з Чехією і почала впливати на водопостачання цієї країни.

Суд ще в травні цього року прийняв рішення, що шахта має бути закритою, але Польща відмовилася й тоді виконувати це рішення.

Уряд Чехії просить Польщу компенсувати вартість будівництва нових джерел водопостачання та надати всю інформацію про вплив роботи шахти на ґрунтові води. Також він вітає застосування штрафних санкцій до Польщі.

17:50 / 21 вересня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події