Польща оштрафувала одного з партнерів «Північного потоку-2» на €40 млн

Польський антимонопольний орган UOKiK наклав €40 млн штрафу на французьку Engie Energy (ENGIE.PA), одну з п’яти європейських фірм, відповідальних за фінансування газопроводу «Північний потік-2». Як повідомляється на сайті польської установи, санкції вжито через те, що Engie відмовилася надати йому документи та інформацію про угоди, підписані з російським «Газпромом». Сума штрафу – найбільша в історії UOKiK.

«Ми попросили у компанії документи та дані щодо договорів, укладених з «Газпромом». Нас цікавили, зокрема, договори про передачу, розподіл, продаж, поставку чи зберігання. Ці дані необхідні під час триваючого антимонопольного провадження, в якому ми перевіряємо, чи швейцарська компанія та 5 інших суб'єктів створили спільне підприємство без нашої згоди… Компанія наполегливо безпідставно відмовлялася надавати нам запитувані документи та матеріали", - заявив у п’ятницю глава UOKIK Марек Нехцял.

За його словами, це спричинило значну затримку у діяльності регулятора із вивчення фінансування будівництва «Північного потоку-2».

Engie заявили, що оскаржуватимуть рішення польського органу.

Довідка ExPro, «Північний потік-2» (англ. «Nord Stream 2») — проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину через Балтійське море довжиною понад 1200 км. «Північний потік-2» є розширенням «Північного потоку». Проектна потужність другої гілки становитиме 55 млрд куб м газу щорічно, довжина — понад 1,2 тис. км. Вартість проекту оцінюється у €9,5 млрд.

Польща розглядає трубопровід як загрозу енергетичній безпеці Європи, і вважає, що його функціонування зміцнить уже домінуюче становище «Газпрому» на ринку.

14:09 / 8 листопада, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події