Перші два учасники ринку е/е отримали від «Укренерго» свідоцтво про відповідність вимогам до допоміжних послуг

НЕК «Укренерго» видало свідоцтва про відповідність вимогам до допоміжних послуг двом учасникам ринку електроенергії — Дніпровській ГЕС-1 ПрАТ «Укргідроенерго» та Курахівській ТЕС ТОВ «ДТЕК Східенерго».

Про це повідомила прес-служба НЕК.

«Отримання свідоцтва підтверджує технічну відповідність обладнання вимогам, що ставляться до допоміжних послуг, зокрема, з підтримки автоматичних та ручних резервів відновлення частоти (аРВЧ та рРВЧ), а також резервів заміщення (РЗ) в енергосистемі», - йдеться в повідомленні.

Дніпровська ГЕС-1 пройшла повну процедуру випробувань обладнання на відповідність вимогам Кодексу системи передачі в частині допоміжних послуг. Її максимально можлива виставлена потужність на послуги аРВЧ – 183 МВт, а на послуги рРВЧ та РЗ – по 495 МВт.

В свою чергу, Курахівська ТЕС отримала свідоцтво про відповідність вимогам до допоміжних послуг за декларативним принципом. Таку можливість передбачають внесені постановою НКРЕКП від 5.11.2019 №2267 зміни до Кодексу системи передачі. Зокрема, свідоцтво було видано на підставі декларативних даних електроустановки про її здатність надавати послуги із забезпечення ручних резервів відновлення частоти та резервів заміщення.

«Ці дані були підтверджені «Укренерго» на основі успішного досвіду надання вказаних послуг протягом попередніх 12 місяців. Водночас, термін дії такого свідоцтва – до 1 травня 2020 р. До цього часу обладнання станції має пройти відповідні випробування в повному обсязі», - повідомила прес-служба.

Відповідно до свідоцтва, максимально можлива виставлена потужність Курахівської ТЕС на послуги рРВЧ та РЗ – по 415 МВт.

Також повідомляється, що значну консультативну допомогу для тестування на ринку допоміжних послуг було надано USAID. Крім того, за їх підтримки було проведено семінари з питань сертифікації та моніторингу допоміжних послуг.

15:31 / 3 грудня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події