Оржель просить НКРЕКП обмежити продаж перетину для імпорту е/е з Росії та Білорусі

Міністерство енергетики та захисту довкілля звернулося до НКРЕКП з проханням розглянути можливість обмежити пропускну потужність, яка продається системним оператором НЕК «Укренерго» на аукціонах імпортерам електроенергії з Росії та Білорусі.

Про це йдеться в листі міністерства за підписом міністра Олексія Оржеля до регулятора, яке 17 січня на своїй Facebook-сторінці опублікував народний депутат від фракції «Батьківщина» Олексій Кучеренко.

Таку пропозицію міністерство запропонувало у зв’язку з тим, що протягом грудня 2019р – першої половини січня 2020р в ОЕС України спостерігається значний профіцит потужності (39 млн кВт-год на добу), що спричинений низьким попитом. Ця обставина ускладнює для «Укренерго» процес балансування енергосистеми.

Системний оператор змушений обмежувати імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, що може стати причиною судових позовів з боку трейдерів, які викупили даний перетин. Щоб не допустити останнього та забезпечити надійну роботу ОЕС, Мінекоенерго просить регулятора обмежити обсяг перетину, який виноситься на аукціони «Укренерго».

18:26 / 17 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події