Оператори «Північного потоку – 2» просять вивести його з-під Газової директиви ЄС

Дочірні компанії ПАТ «Газпром» - Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, що є операторами відповідних газопроводів, подали заяву до Німецького федерального мережевого агентства Bundesnetzagentur щодо виведення газопроводу «Північний потік – 2» з-під дії оновленої Газової директиви Євросоюзу, повідомляється на сайті Bundesnetzagentur.

За повідомленнями російських ЗМІ, Nord Stream AG передала необхідний пакет документів 23 грудня, Nord Stream 2 AG – 10 січня.

Німецький регулятор 10 січня розпочав розгляд даного питання, рішення має бути оприлюднене до 23 травня після консультаціями з усіма країнами-учасниками ЄС.

Разом з тим, єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон заявила, що Європейська комісія уважно стежитиме за перебігом подій та не дозволить російському газопроводу отримати винятків від Євросоюзу. «В минулому році оновили газову директиву, яка встановлює однакові правила для всіх газових підключень з третіх країн…Ми перевіряємо дотримання усіх правил у співпраці з місцевими агентствами, у випадку Німеччини - з федеральним мережевим агентством", - сказала Сімсон.

Нагадаємо, Рада Євросоюзу 15 квітня затвердила проект поправок до Газової директиви, яка регулюватиме роботу морських газопроводів з третіх країн у Європі. Схвалення Радою ЄС було останнім кроком у прийнятті правил, що регулюють внутрішній газовий ринок Європейського союзу.

Газова директива була прийнята Європарламентом 4 квітня. Відповідно до неї, нові і вже діючі морські газопроводи з країн, що не входять в ЄС (в тому числі "Північний потік - 2"), повинні відповідати правилам, які зараз поширюються на внутрішні трубопроводи.

Після її оприлюднення державам-членам ЄС дали дев'ять місяців, щоб привести своє національне законодавство у відповідність до цієї директиви. Німецький Бундестаг імплементував директиву в листопаді 2019 року.

11:25 / 17 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події