Оператори ГТС України та Польщі підписали додаток до Угоди про взаємодію

Оператори ГТС України (АТ «Укртрансгаз» та ТОВ «Оператор ГТС України») та Польщі (GAZ-SYSTEM S. A.) підписали додаток до Угоди про взаємодію щодо точок з’єднання між Польщею та Україною про умови співпраці у точках з’єднання «Германовичі» та «Дроздовичі». Про це повідомляє прес-служба «Укртрансгазу».

Зокрема, в угоду внесли наступні зміни:

У точці з’єднання Германовичі з 1 грудня 2019р буде можливо здійснювати операції з віртуального реверсу, а алокація відбуватиметься відповідно до операційного балансуючого рахунку (ОБА), що не обнуляється кожного місяця, у повній відповідності до вимог мережевих кодів ЄС.

У точці з’єднання Дроздовичі з 1 січня 2020р послуги транспортування природного газу будуть пропонуватися у повній відповідності до мережевих кодексів ЄС, включаючи можливості віртуального реверсу та алокацію відповідно до операційного балансуючого рахунку. До кінця 2019р дана точка зарезервована поточним контрактом з «Газпромом».

«Вищезазначені зміни в угоді про взаємодію операторів – ще один крок до приведення правил експлуатації точок з’єднання на польсько-українському кордоні до вимог ЄС», - йдеться у повідомленні.

Сторони також узгодили передачу угоди про взаємодію від «Укртрансгазу» до «Оператора ГТС України» з 1 січня 2020р – після завершення процедури відокремлення.

Довідка ExPro

Кабінет міністрів України 18 вересня 2109р оновив план анбандлінга «Нафтогазу». Новим оператором визначено ТОВ «ОГТСУ» (100%-ва «дочка» АТ «Укртрансгаз»), яке з 1 липня 2019 року здійснює функції з технічної експлуатації ГТС. ОГТСУ буде передано у власність АТ «Магістральні газопроводи України», 100% акцій якого Кабмін передав в управління Міністерству фінансів.

Одночасно держава передасть новому оператору в управління газотранспортну систему на праві господарського управління терміном на 15 років. НКРЕКП на засіданні 22 листопада попередньо схвалила рішення про сертифікацію Оператора ГТС. НКРЕКП на засіданні 29 листопада також схвалила проект тарифів Оператора ГТС для внутрішніх точок та міждержавних з'єднань. Планується, що він почне виконувати функції оператора ГТС з 1 січня 2020р.

10:32 / 2 грудня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події