«Оператор ринку» виступає за вільний вибір майданчика для укладання двосторонніх договорів на ринку е/е

ДП «Оператор ринку» не підтримує призначення державою певного майданчику для укладання двосторонніх договорів на ринку електроенергії, а виступає за надання учасникам ринку можливості вільного вибору торговельної платформи. Про це 24 березня під час прес-конференції заявив т. в. о. директора держпідприємства Роман Сутченко.

«Ми заходимо в конкурентний сегмент і це означає, що всі учасники цього сегменту, я маю на увазі організатори торгів, мають користуватися рівними правами в цьому сегменті. Ми проти того, щоб призначати єдиний майданчик для тих чи інших операцій. Учасники мають право самостійно обирати майданчик, в тому числі і державна генерація», - сказав Сутченко.

Також він зазначив, що «Оператор ринку» протягом квітня планує провести тестування власного майданчику для укладання двосторонніх договорів та запустити платформу в роботу в кінці травня.

Сутченко зазначив, що «Оператор ринку» забезпечить проведення закритого і безперервного аукціонів з мінімальним розміром лоту на рівні 0,1 МВт-год.

Також він додав, що підприємство не планує торгівлю блочними заявками та в режимі коефіцієнтів до ціни на РДН «Оператор ринку» розглядає можливість надання учасникам торгів періоду участі на майданчику без сплати фіксованого платежу протягом 3 міс – 1 року.

Підприємство співпрацює з НЕК «Укренерго» для того, щоб налагодити автоматичну реєстрацію двосторонніх договорів по завершенню торгів. Програмне забезпечення було розроблене власними силами.

17:48 / 24 березня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події