«Оператор ринку» планує в квітні запустити платформу для двосторонніх договорів

ДП «Оператор ринку» планує запровадити на своєму майданчику платформу для укладання двосторонніх договорів на купівлю-продаж електричної енергії, у кінці квітня поточного року.

Про це в інтерв’ю виданню Oilpoint повідомив Роман Сутченко, в.о. голови «Оператора ринку».

«Ми плануємо впроваджувати платформу (для двосторонніх договорів - ред) в два етапи. Першу версію ми будемо готові запустити в кінці квітня. Другу - через місяць-півтора», - повідомив Сутченко.

За його словами, наразі підприємство допрацьовує програмне забезпечення, порядок проведення торгів і погоджує деякі проблемні питання з банком.

«Після цього повторно віддамо концепцію платформи на розгляд регулятору», - пояснив він.

Як зауважив Сутченко, порядок проведення торгів на платформі «Оператора ринку» буде максимально наближений до механізму проведення торгів на європейських біржах.

«Ми забезпечили максимально неупереджені торги для того, щоб виключити будь-які маніпуляції, які є на цьому сегменті. Зараз же учасники торгів можуть вибирати, кому продавати електроенергію або торгувати укрупненими лотами», - сказав в.о. голови «Оператора ринку».

Зокрема, підприємство планує запустити два види аукціонів: закритий односторонній аукціон і безперервні торги.

«Наприклад, генерація бачить, що на ринку «на добу вперед» ціна протягом тижня - 1650-1800 грн / МВт-год. Компанія хоче укласти тижневий контракт і може запропонувати ціну в районі 1500-1600 грн / МВт-год. Зустрічні пропозиції на аукціоні повинні бути або вище, або рівні заявленій ціні. Тоді вони будуть акцептовані автоматично.

У безперервних торгах механізм інший - там взагалі знеособлені торги. Це класичний «біржовий стакан». Обсяг і ціна з боку попиту і пропозиції повністю автоматично зіставляються», - зауважив Сутченко.

12:20 / 3 березня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події