«Оператор ринку» планує в квітні запустити платформу для двосторонніх договорів
ДП «Оператор ринку» планує запровадити на своєму майданчику платформу для укладання двосторонніх договорів на купівлю-продаж електричної енергії, у кінці квітня поточного року.
Про це в інтерв’ю виданню Oilpoint повідомив Роман Сутченко, в.о. голови «Оператора ринку».
«Ми плануємо впроваджувати платформу (для двосторонніх договорів - ред) в два етапи. Першу версію ми будемо готові запустити в кінці квітня. Другу - через місяць-півтора», - повідомив Сутченко.
За його словами, наразі підприємство допрацьовує програмне забезпечення, порядок проведення торгів і погоджує деякі проблемні питання з банком.
«Після цього повторно віддамо концепцію платформи на розгляд регулятору», - пояснив він.
Як зауважив Сутченко, порядок проведення торгів на платформі «Оператора ринку» буде максимально наближений до механізму проведення торгів на європейських біржах.
«Ми забезпечили максимально неупереджені торги для того, щоб виключити будь-які маніпуляції, які є на цьому сегменті. Зараз же учасники торгів можуть вибирати, кому продавати електроенергію або торгувати укрупненими лотами», - сказав в.о. голови «Оператора ринку».
Зокрема, підприємство планує запустити два види аукціонів: закритий односторонній аукціон і безперервні торги.
«Наприклад, генерація бачить, що на ринку «на добу вперед» ціна протягом тижня - 1650-1800 грн / МВт-год. Компанія хоче укласти тижневий контракт і може запропонувати ціну в районі 1500-1600 грн / МВт-год. Зустрічні пропозиції на аукціоні повинні бути або вище, або рівні заявленій ціні. Тоді вони будуть акцептовані автоматично.
У безперервних торгах механізм інший - там взагалі знеособлені торги. Це класичний «біржовий стакан». Обсяг і ціна з боку попиту і пропозиції повністю автоматично зіставляються», - зауважив Сутченко.


