«Оператор ринку»: Нетипова поведінка – це утримання мінімальної ціни протягом тижня і більше

Нетипова поведінка – це утримання гравцем ринку цінової пропозиції в сегментах ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку електроенергії на дуже низькому рівні (мінімальному, 10 грн/МВт-год) протягом тривалого часу, наприклад, тиждень та більше днів, адже така поведінка не може бути прибутковою для учасника ринку.

Таке пояснення 11 червня в коментарі для агентства ExPro під час Другої конференції з енергетичного права надала заступник директора ДП «Оператор ринку» з правового забезпечення Вікторія Дудченко.

«Нетипова поведінка полягає в різкій зміні цінових позицій певних учасників, яка носить систематичний характер. Тобто, це не якась ситуативна подача заявок на дуже низькому (ціновому – ред.) рівні, а коли така заявка тримається протягом тижня, 10 днів і для цього немає жодних підстав.

Насправді подача заявки за дуже низькою ціною може виникнути ситуативно в будь-якого учасника ринку, може бути необхідність терміново продати, адже потрібні гроші. Але коли ми спостерігаємо протягом місяця утримання заявки за максимально низькою ціною (10 грн/МВт-год). Такого не може бути, ось це нетипова поведінка», - прокоментувала Дудченко.

Вона зазначила, що «Оператор ринку» провів моніторинг операцій на РДН та ВДР за травень, виявив нетипову поведінку та передав інформацію до НКРЕКП.

«Наша функція полягає у тому, щоб виявити не типовість і передати цю інформацію до Регулятора і Антимонопольного комітету, в якого вже на законодавчому рівні є важелі впливу. В «Оператора ринку» немає можливості ніяк вплинути, ми не маємо право обмежити», - додала Дудченко.

Також топ-менеджер «Оператора ринку» зазначила, що необхідно розробити чіткі критерії не типовості поведінки на ринку того чи іншого гравця.

«Якби зараз було напрацювання таких критеріїв, то десь би тиждень або 5 днів (період подачі дуже низької цінової заявки – ред.) – це вже нетипова поведінка. Також має бути визначений орієнтир, нижче якого ціна є підозрілою…Ми пропонуємо взяти за індикатив собівартість «Енергоатому», - сказала Дудченко.

22:33 / 11 червня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події