ОГТСУ звільнили від сплати ПДВ при отриманні майна УТГ

Верховна Рада 3 грудня ухвалила в цілому законопроект № 2359-1 щодо звільнення від сплати ПДВ операцій з передачі майна, що перебуває в держвласності у складі магістральних газопроводів та інших об'єктів, що використовуються для транспортування газу і діяльності оператора ГТС, зокрема технологічного газу, передає ExPro.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський 15 листопада підписав закон №2239-1 «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу» (анбандлінг). Нова модель анбандлінга НАК відповідає вимогам Третього енергопакету ЄС, що створює умови для підписання нової угоди з російським «Газпромом» на транзит газу у відповідності до європейських правил.

Чинний 10-річний транзитний контракт завершується 1 січня 2020р. У листопаді Рада ухвалила закон, який спрощує запуск нового оператора ГТС, що створюється внаслідок анбандлінгу. Зокрема, новому оператору дозволили протягом шести місяців укладати договори з «Укртрансгазом» без проведення тендерів.

Довідка ExPro

Кабінет міністрів України 18 вересня 2019 року оновив план анбандлінга «Нафтогазу». Новим оператором визначено ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ, 100% «дочка» АТ «Укртрансгаз»), яке з 1 липня 2019 року здійснює функції з технічної експлуатації ГТС.

ОГТСУ буде передано у власність АТ «Магістральні газопроводи України», 100% акцій якого Кабмін передав в управління Міністерству фінансів. Одночасно держава передасть новому оператору в управління газотранспортну систему на праві господарського управління терміном на 15 років. Наразі новий оператор проходить процедуру сертифікації, ліцензування та очікує на встановлення тарифів. Планується, що він почне виконувати функції оператора ГТС з 1 січня 2020 року.

18:31 / 3 грудня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події