ОГТСУ може об’єднати пункти входу/виходу в ГТС на західному кордоні у віртуальні з’єднання

ТОВ «Оператор ГТС України» розглядає можливість об’єднання міждержавних точок входу/виходу в українську ГТС на західному кордону у віртуальні точки взаємозв'язку (virtual interconnection points, VIP), після розблокування віртуального реверсу газу у пунктах, через які транзитується російський газ у Європу («Вельке Капушани», «Берегово» та «Дроздовичі»).

Як заявив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон в інтерв’ю ICIS, це дасть змогу поглибити регіональну інтеграцію газового ринку. Макогон нагадав, що попередній 10-річний контракт на транзит російського газу не давав змоги використовувати низку ГВС у режимі віртуального реверсу, через що Україні довелося створити паралельні ГВС – «Будінце» (кордон зі Словаччиною), «Германовичі» (з Польщою) та «Берегдароц» (з Угорщиною).

Тепер, з укладанням міжоператорської угоди між «Газпромом» та ОГТСУ за європейськими правилами, питання вирішене, тож можливо об’єднати «Будінце» з «Вельке Капушани» (Словаччина), «Берегово» з «Берегдароц» (Угорщина) та «Дроздовичі» з «Германовіце» (Польща) для більш гнучкої торгівлі. За словами Макогона, ОГТСУ вже звернувся до словацького оператора Eustream з відповідною пропозицією, це дасть змогу повноцінно використовувати віртуальний реверс.

«Однак Eustream потребує певного часу для улагодження питань із існуючими контрактами на транзит російського газу. Ми сподіваємось, що для вирішення всіх питань словацької сторони не знадобиться багато часу», - додав керівник ОГТСУ. Джерело, близьке до Eustream, зазначило ICIS, що після підписання міжоператорської угоди з ОГТСУ в останній день 2019р, словацький оператор потребує часу для припинення договору про взаємодію із «Газпромом», а також для тестування та адаптації інформаційної системи.

Макогон нагадав, що Україна у січні 2020р вже налагодила віртуальний реверс на польському кордоні, після того як польський оператор Gaz-System запропонував відповідні потужності на своїй платформі. Подібні операції мають бути проведені на угорському та словацькому кордоні.

Щоб підвищити привабливість української ГТС та системи сховищ, ОГТСУ з 1 січня почав пропонувати тарифи на короткі відстані (short-hauls), які фактично дозволяють компаніям-нерезидентам відразу прокачувати газ між ринками Центральної та Східної Європи через Україну або ще протягом сезону зберігати його у ПСГ у режимі митного складу.

Short-hauls тарифи передбачають знижку у 66% до тарифів на вхід до ГТС та знижку від 36% до 49% до тарифів на вихід (у залежності від ГВС). Знижки (знижувальні коефіцієнти для потужності з обемеженнями) розраховані НКРЕКП на основі тарифної методології ЄС на 2020-2024рр і встановлені регулятором у кінці грудня 2019р, разом з загальними тарифами на послуги ОГТСУ.

Закачка в ПХГ України коштує €0,33/МВТ-год, викачка – 0,35/МВт-год, зберігання - €0,018/МВТ-год (30 днів).

Перемичка «Вельке Злівце – Баласагярмат» на словацько-угорському кордоні раніше мало використовулася через високу вартість потужностей та технічні обмеження, які ускладнювали оперативне перенаправлення трубопроводу, пише Argus. Однак останніми роками в Угорщину зі Словаччини час від часу постачається багато газу, і альтернативний маршрут через Україну міг би бути дешевшим, особливо для компаній, які забронювали вхідну потужність зі Словаччини в Україну, або з України в Угорщину. На думку видання, низька вартість зберігання в українських ПХГ порівняно із сусідніми країнами може збільшити конкурентоспроможність короткочасного обслуговування

15:12 / 28 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події