Огляд українського ринку газу за 17-21 лютого

У другій половині лютого, вперше з початку року, падіння цін на природного газу зупинилося, на це вплинув тимчасовий ріст котирувань на європейських хабах. Фактор імпортного паритету, а також початок торгівлі ресурсом березня стимулювали збільшення попиту.

Прогнози учасників ринку щодо початку торгівлі ресурсом березня справдилися – з 17 лютого українські видобувні компанії вийшли з власними пропозиціями, їхній газ коштував від 4 100 грн/тис куб м до 4 300 грн/тис куб м. Починаючи з наступної доби, під впливом зростання котирувань на європейських ринках, ціни на ресурс березня в Україні також дещо зросли – приблизно на 50-100 грн/тис куб м і протягом 19-21 лютого коливалася у діапазоні 4 150 – 4 250 грн/тис куб м.

Продавці минулого тижня відзначали доволі високий попит на ресурс березня, що обумовлено стрибком цін у Європі та наближенням кінця місяця. «Зростання цін на хабах протягом попередніх днів нагнало трохи паніки на деяких вітчизняних трейдерів та споживачів, у зв’язку з чим ціни перестали падати, проте цього недостатньо для того, щоб вони почали зростати, оскільки всі бачать теплу погоду і розуміють, що в ПСГ все ще багато газу», - розповів ExPro один з трейдерів.

Наприкінці тижня, з початком третьої декади місяця, традиційно, торгівля ресурсом поточного місяця наближається до свого завершення, у зв’язку з чим ціни на нього стабілізуються. Впродовж 20-21 лютого ресурс лютого торгувався по 4 200 – 4 300 грн/тис куб м, що відповідає показникам попередніх днів. Разом з тим, на ринку частішають пропозиції обміну газу в ПСГ на ресурс лютого з доплатою. Наразі склалася доволі нестандартна ситуація, коли найдешевшим ресурсом є газ в ПСГ, який в останні дні тижня торгувався по 4 100 – 4 200 грн/тис куб м.

ДП «Укравтогаз» придбало 3,7 млн куб м ресурсу березня на УЕБ за ціною 3 976 грн/тис куб м на умовах подекадної оплати, що є найнижчою ціною на аукціонах УЕБ з початку торгівлі природним газом на біржі.

Спотові ціни на природний газ на європейських ринках протягом минулого тижня зросли приблизно на 8% - станом на 21 лютого коливалися в діапазоні €9,6-11/MWh. Основною причиною зростання цін впродовж тижня були сильні вітри, які стримували поставки LNG до Європи, у зв’язку з вітрами (деякі термінали у Великобританії скоротили пропускну потужність у 10 разів до суботи). Крім того незначні перебої з поставками газу з Норвегії також сприяли здорожчанню газу.

Згідно прогнозів учасників ринку зростання цін на газ в Україні залишається малоймовірним. Натомість, більшість опитаних ExPro трейдерів очікують стабілізації цін на ресурс березня на рівні 4 000 – 4 300 грн/тис куб м з можливим падінням нижче позначки у 4 000 грн/тис куб м.

Детальніше про те, що відбувається на українському ринку газу читайте в наших виданнях ExPro Gas&Oil Daily та ExPro Gas&Oil Weekly.

10:02 / 24 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події