Огляд українського ринку газу за 10-14 лютого

Другий тиждень лютого позначився подальшим зниженням цін на природний газ в Україні на фоні перенасичення ринку газом. У зв’язку з цим газ подешевшав до мінімальних значень за останні роки. Ресурс лютого наприкінці тижня торгувався за цінами 4 250 – 4 400 грн/тис куб м, що приблизно на 200 грн/тис куб м нижче, ніж у п’ятницю (7 лютого). Зниженню цін сприяє надлишок ресурсу на ринку, високі запаси газу в ПСГ та відносно стабільне споживання промисловістю. «У багатьох споживачів законтрактовані необхідні обсяги на лютий, тому попит невисокий, що змушує постачальників й далі знижувати ціни», - розповів ExPro один з трейдерів.

Газ в ПСГ, традиційно, торгується дещо дорожче за ресурс поточного місяця – протягом тижня ціни на нього знизилися до 4 300 – 4 400 грн/тис куб м, що також на 150 – 200 грн/тис куб м нижче, ніж 7 лютого.

Активна торгівля ресурсом березня поки не почалася, учасники ринку прогнозують початок торгів з 17-20 лютого. Цінові пропозиції продавців на ресурс березня протягом тижня знижувалися і станом на п’ятницю (14 лютого) становили 4 200 – 4 350 грн/тис куб м, що на 200 – 300 грн/тис куб м нижче, ніж попереднього тижня. Таким чином, ціни на березневий ресурс опустилися нижче цін на ресурс лютого. У понеділок (17 лютого) деякі українські видобувні компанії планують розпочати продаж ресурсу березня на організованих майданчиках та біржах, стартові ціни видобувників – 4 200 грн/тис куб м.

Серед продавців на ТБ «Українська енергетична біржа» лише одна компанія продала газ на власних аукціонах – ТОВ «ГПК «Нафтогаз Трейдинг», яке реалізувало 1,05 млн куб м ресурсу лютого за середньозваженою ціною 4 369,82 грн/тис куб м.

Продавці відзначають низьку активність покупців на власних аукціонах протягом останніх днів. «На деяких торгах у нас не заявилася жодна компанія, в той час як поза біржою ми продаємо за аналогічними цінами», - зазначили у компанії, що виставляє газ на УЕБ.

Також торги з купівлі природного газу наприкінці тижня оголошували 8 операторів ГРМ, які мали намір придбати 41,9 млн куб м ресурсу лютого за стартовою ціною 5 550 грн/тис куб м на умовах післяоплати протягом 60 робочих днів після закінчення періоду постачання. Частина з них (5 облгазів) придбали загалом 33,4 млн куб м ресурсу лютого за цінами 5 880 – 5 890 грн/тис куб м.

Учасники ринку розходяться у прогнозах щодо подальшої цінової ситуації на внутрішньому ринку. Частина опитаних ExPro трейдерів прогнозує подальше зниження цін на природний газ найближчим часом. «Дивлячись на сьогоднішні ціни, цифра у 4 000 грн/тис куб м і нижче вже не виглядає такою далекою, цілком ймовірно що до кінця місяця, а можливо і раніше, ми побачимо ціну нижче 4 000 грн/тис куб м», - розповів один з трейдерів.

Інша частина учасників ринку очікує стабілізацію цін на їхньому теперішньому рівні з можливим зниженням до 4 000 грн/тис куб м. «У залежності від попиту та пропозиції ціни щодня змінюються приблизно на 50-100 грн/тис куб м, проте значного зниження чи, навпаки, зростання цін у найближчий час не очікуємо», - зазначив інший трейдер.

Детальніше про те, що відбувається на українському ринку газу читайте в наших виданнях ExPro Gas&Oil Daily та ExPro Gas&Oil Weekly.

10:07 / 17 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події