Огляд газового ринку України 2-6 грудня

Попри похолодання на початку грудня, досить різке зниження цін у Європі ситуація на газовому ринку у перший тиждень місяця мало чим відрізнялася від листопада – ціни залишилися низькими, а попит слабким.

За даними, отриманими ExPro від учасників ринку, ціни на ресурс грудня в Україні у другій половині тижня поступово знижувалися – на 50-100 грн/тис куб м. Станом на кінець тижня ресурс грудня торгувався за цінами 5 250-5 320 грн/тис куб м, газ в ПСГ – 5 220-5 280 грн/тис куб м. Крім того, з початком грудня з’явилися перші пропозиції з продажу ресурсу січня за цінами від 5 750 грн/тис куб м та ресурсу лютого (від «ГПК «Натфогаз Трейдинг»), проте попиту на них поки немає.

Обсяг регулярних торгів на організованих майданчиках мінімальний. СП «Полтавська газонафтова компанія» продала на ТБ «Українська енергетична біржа» 60 тис куб м ресурсу грудня за ціною 5 350 грн/тис куб м та 100 тис куб м газу в ПСГ – за 5 280 грн/тис куб м. Більше угод на біржі не було, ажіотажний продаж 40 млн куб м «Укрнафтою» на УЕБ не відбувся. ТОВ «Еско-Північ», яка час від часу торгує значними обсягами на ТБ «Столиця» і є єдиним продавцем газу на цьому майданчику, 5 грудня реалізувала 55 млн куб м ресурсу грудня, ціни компанія не розголошує.

Спотові ціни на природний газ у Європі впродовж тижня знизилися на 10-12% - до €13,5-15,2/MWh, що є найнижчими показниками за останній місяць.

З огляду на низькі внутрішні ціни, деякі компанії в Україні всерйоз почали опрацьовувати можливості експорту. Один з великих імпортерів газу, компанія «МЕТ», 3 грудня подала до ДФС заявку на експорт 40 млн куб м газу через ГВС «Германовичі» (Польща) протягом грудня 2019р – квітня 2020р. «Віртуальний реверс на ГВС «Дроздовичі» відкрився 1 грудня 2019р після укладання відповідної угоди між операторами, тож ми вирішили відразу скористатися можливістю», - повідомило ExPro джерело у компанії. Разом з тим у «МЕТ» зазначили, що необов’язково заявлений обсяг буде експортуватися одномоментно. «Ми просто опрацьовуємо варіанти й створюємо умови для того, аби мати змогу скористатися найвигіднішим в слушний момент», - сказав співрозмовник ExPro.

Детальний огляд газового ринку – в ExPro Daily Gas та ExPro Gas&Oil Weekly.

11:13 / 9 грудня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події