Обсяги небалансів на балансуючому ринку зменшились майже у 4 рази – «Укренерго»

Після скасування нижнього прайс-кепу з 1 березня 2021р на балансуючому ринку, обсяги небалансів на даному сегменті ринку зменшились у 3,6 разів.

Про це 29 квітня повідомив голова правління «НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«В цьому році, за ініціативою «Укренерго» в тому числі, НКРЕКП прийняло ряд рішень, які радикально, в декілька разів зменшили обсяг балансуючого ринку, зменшили обсяги енергії яку державні виробники і державні компанії не продають. Якщо в березні 2020р, не було реалізовано на основних сегментах ринку – 2,2 млн кВт-год, то в березні 2021р - тільки 600 тисяч, тобто обсяги балансуючого ринку, а відповідно і обсяги неефективно проданих МВт-год скоротилися в 3,6 разів», - повідомив він.

За словами Кудрицького, одним з основних факторів такого зменшення обсягу небалансів, була відміна Регулятором, так званого нижнього «прайс-кепу» на балансуючому ринку.

«Тобто, Регулятор стимулював виробників е/е не попадати на балансуючий ринок, зробивши балансуючий ринок - штрафним майданчиком, для всіх гравців. Це мало свій ефект, ми спостерігаємо це у березні, а також в квітні, обсяги небалансів радикально менші ніж у минулому році, це безумовно є свідченням поступового оздоровлення ринку», - зазначив Кудрицький.

Фрагмент презентації НЕК "Укренерго"

Як повідомляло агентство ExPro, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 1 березня 2021р відмінила на балансуючому ринку електроенергії нижнє граничне обмеження ціни, яке становило 55% від ціни на ринку «на добу наперед».

 
17:12 / 29 квітня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події