Обсяг перехресного субсидіювання на ринку е/е перевищує 60 млрд грн і заважає переходу до фінансово ПСО

Обсяг необхідного додаткового фінансування для постачальників універсальних послуг для компенсації збиткових поставок електроенергії населенню (перехресне субсидіювання) на ринку на сьогодні становить біля 65-70 млрд грн в рік, що ускладнює перехід до фінансової моделі покладання спеціальних обов’язків.

Відповідні розрахунки 26 листопада 2020р під час брифінгу представив в.о. міністра енергетики Юрій Бойко.

«Фінансове ПСО передбачає, що всі працюють в конкурентних умовах… постачальники купують електроенергію для населення за ринковою ціною, продаючи населенню собі в збиток. Збиток ми оцінили… хто може знайти 65-70 млрд грн аби віддати постачальникам для того, щоб збалансувати їх діяльність в рамках фінансового ПСО», - сказав він.

Бойко зазначив, що на сьогодні середня ринкова ціна на електроенергію становить 1,4 грн/кВт-год. З 1 січня вартість доставки зросте до 1,37 грн/кВт-год (з урахуванням нового тарифу на передачу та запровадження RAB-тарифів для операторів систем розподілу), таким чином повна оціночна ринкова вартість електроенергії буде становити 2,77 грн/кВт-год, при цьому середній тариф для населення по Україні становить 1,04 грн/кВт-год.

З урахуванням річного обсягу споживання е/е населенням (біля 35 млрд кВт-год) сума компенсації для населення буде що найменше складати 60,5 млрд грн.

«Перехід на фінансове ПСО – однозначно правильний крок, оскільки він дозволить всім виробникам працювати в рівних умовах на всіх конкретних сегментах ринку, але для цього необхідно суттєво знизити обсяги перехресного субсидіювання… За умови зниження субсидіювання, наступним кроком стане перехід до фінансового ПСО і тоді воно все запрацює», - сказав в. о. міністра.

11:53 / 26 листопада 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події