Обмеження продажу атомної генерації для потреб ПСО дестабілізує ринок – «Гарантований покупець»

Обмеження продажу електроенергії з боку ДП «НАЕК «Енергоатом» для ДП «Гарантований покупець» буде вести до збитковості останнього, позбавлятиме його можливості розраховуватися перед атомною генерацією та буде дестабілізувати ринок. Таку заяву 14 лютого опублікував прес-центр «Гарантованого покупця» у відповідь на обмеження продажу електроенергії атомної генерації для потреб ПСО.

«Скорочення відпуску атомної електроенергії… призведе до збитковості «Гарантованого покупця» та лишить можливості для подальших розрахунків з ДП «НАЕК «Енергоатом» за куплену електроенергію. Результатом цього стане подальше накопичення заборгованостей, лавиноподібне збільшення штрафних санкцій до «Гарантованого покупця» та ще більша дестабілізація ринку», - йдеться у повідомленні.

Як наслідок, «Гарантований покупець» постане перед суттєвою загрозою зриву виконання спеціальних обов’язків.

В держпідприємстві пояснили, що «Гарантований покупець» купує електроенергію у «Енергоатома» за ціно 57 коп./кВт-год, а продає її постачальникам універсальних послуг за середньою ціною (по всім регіонам України) 15 коп./кВт-год. Така збиткова діяльність (-42 коп. на кожній кіловат-годині) компенсується за рахунок продажу вільних обсягів «Енергоатому» та «Укргідроенерго» (що залишилися після покриття споживання населення) на ринку «на добу наперед».

Як повідомляло агентство ExPro, 10 лютого «Гарантований покупець» заявив про збитки від роботи на РДН у січні-лютому через високу пропозицію на ринку. 14 лютого прес-служба «Енергоатому» повідомила, що компанія через борги з боку «Гарантованого покупця» в лютому зменшила обсяг відпуску електроенергії для потреб ПСО з 85% до 65% від обсягу виробітку. Генеруюча компанія заявила, що готова зняти обмеження після погашення боргів.

12:13 / 17 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події