Інвестори у ВДЕ, які вже зареєстровані в іноземних юрисдикціях, можуть подавати позови проти України – Dentons

На сьогодні, компанії, які інвестували свої гроші в відновлювану енергетику України і які постраждають в результаті зміни «зелених» тарифів, можуть подавати позови проти держави в міжнародний арбітраж у зв'язку з прийняттям закону про реструктуризацію «зеленого» тарифу (№3658). Такі позови подаються інвесторами з однієї країни, учасниці двостороннього або багатостороннього договору, проти країни, що приймає заходи, які негативно позначаються на інвестиціях. Наприклад, під захист Договору до Енергетичної Хартії підпадають інвестиції в ВДЕ в Україні, якими володіють інвестори, зареєстровані в країнах, які підписали і ратифікували цей Договір.

Про це 24 липня під час вебінару повідомила партнер міжнародної юридичної компанії Dentons Анна Кревон.

«На наш погляд, спір вже кристалізувався, тобто закон вже був схвалений і прийнятий. Позови в інвестиційний арбітраж зможуть подати інвестори, зареєстровані в країнах - учасницях Договору до Енергетичної Хартії. На нашу думку, на сьогодні вже буде пізно реструктурувати інвестиції (реєструвати компанії в іноземних юрисдикція - ред.) для подачі позовів щодо законодавчих реформ, які були прийняті на початку тижня (прийняття закону №3658 - ред.)», - сказала партнер.

Кревон зазначила, що закон про реструктуризацію «зеленого» тарифу хоча ще і не підписаний Президентом, але вже був схвалений Верховною Радою. Відповідно, такі позови повинні подаватися компаніями, які вже зареєстровані в інших юрисдикціях.

12:05 / 25 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події