Інвестиції в еnergy storage зможуть окупитися на ринку допоміжних послуг – «Укренерго»

Інвестиції в системи накопичення енергії зможуть окупитися за рахунок отримання виплат на ринку допоміжних послуг, річний обсяг якого становить 9 млрд грн і розрахунки на якому проводяться без затримок. Таку думку 29 квітня під час прес-конференції висловив голова правління компанії Володимир Кудрицький.

«Я вважаю, що ми повинні в першу чергу розглянути можливість окупності таких проектів через ринок допоміжних послуг, який у нас успішно функціоную, на якому розрахунки проходять без будь-яких затримок і річний обсяг якого складає 9 млрд грн», - сказав він.

Голова правління зазначив, що інвестори у системи накопичення енергії зможуть розраховувати на отримання плати за резерви потужності.

«Я вважаю, що цієї суми 9 млрд грн на рік або навіть її частини може бути достатньо, щоб системи накопичення енергії, які будуть надавати резерв потужності, отримували плату за цей резерв і могли компенсувати інвестиції», - додав Кудрицький.

За його словами, не варто для батарей запроваджувати окрему статтю витрат (плату) у тарифі на передачу «Укренерго», адже фінансовий стан системного оператора залишається не збалансованим.

«Не вирішивши проблему з боргами, це робити недоцільно і не на часі», - зазначив він.

17:03 / 29 квітня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події