Інвестиції в балансуючі потужності протягом трьох років зможуть сягнути $2 млрд – «Укренерго»

Інвестиції в потужності, які можуть надавати послуги з балансування енергосистеми в умовах лібералізованого ринку електроенергії (з початку липня 2019р), протягом наступних трьох років можуть сягнути $2 млрд. Як повідомляє прес-служба ДП «НЕК «Укренерго», таку оцінку під час зустрічі з бізнесом в Американській торговій палаті озвучив керівник системного оператора Всеволод Ковальчук.

«Не менше 70% цих інвестицій може бути спрямовано в будівництво нових потужностей», - зазначається у повідомленні.

Як повідомляв ExPro, з 1 липня в Україні має запрацювати лібералізований ринок електроенергії, в тому числі один із його сегментів – балансуючий ринок, на якому на сьогодні присутня лише теплова та гідрогенерація. На сьогодні вартість послуг з балансування є регульованою.

В умовах лібералізованого ринку, в сегменті балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг зможуть бути присутні ряд технологій, які ще не застосовувалися в Україні, а саме потужні акумуляторні батареї (energy storages), високоманеврові газопоржневі агрегати, коригування споживання за рахунок зміни величини попиту (наприклад, за допомогою зміни режиму роботи великих заводів або електрообладнання побутових споживачів), регулювання за допомогою акумуляторів електрокарів та ін.

На початку квітня 2019р Ковальчук презентував результати досліджень впливу росту ВДЕ на стабільну роботу енергосистеми України. Згідно презентації, до 2025р система потребує введення 2,5 ГВт нових високоманевровиих балансуючих потужностей.

Ряд компаній уже висловили свою зацікавленість інвестувати в будівництво нових балансуючих потужностей. Для прийняття кінцевого рішення їм потрібно оцінити цінову ситуацію, яка складеться на балансуючому ринку та ринку допоміжних послуг.

11:28 / 4 квітня, 2019

Подiї
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
12:30 / 5 березня, 2019
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні Для обговорення перших днів добового балансування ринку природного газу в Києві зібрались трейдери, оператори ГРМ, «Укртрансгаз», НКРЕКП та споживачі.
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні
10:00 / 8 лютого, 2019
AGROPETROL 2019 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу, електроенергії та міндобрив зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 8 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2019
Всі події