Інвестиції в балансуючі потужності протягом трьох років зможуть сягнути $2 млрд – «Укренерго»

Інвестиції в потужності, які можуть надавати послуги з балансування енергосистеми в умовах лібералізованого ринку електроенергії (з початку липня 2019р), протягом наступних трьох років можуть сягнути $2 млрд. Як повідомляє прес-служба ДП «НЕК «Укренерго», таку оцінку під час зустрічі з бізнесом в Американській торговій палаті озвучив керівник системного оператора Всеволод Ковальчук.

«Не менше 70% цих інвестицій може бути спрямовано в будівництво нових потужностей», - зазначається у повідомленні.

Як повідомляв ExPro, з 1 липня в Україні має запрацювати лібералізований ринок електроенергії, в тому числі один із його сегментів – балансуючий ринок, на якому на сьогодні присутня лише теплова та гідрогенерація. На сьогодні вартість послуг з балансування є регульованою.

В умовах лібералізованого ринку, в сегменті балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг зможуть бути присутні ряд технологій, які ще не застосовувалися в Україні, а саме потужні акумуляторні батареї (energy storages), високоманеврові газопоржневі агрегати, коригування споживання за рахунок зміни величини попиту (наприклад, за допомогою зміни режиму роботи великих заводів або електрообладнання побутових споживачів), регулювання за допомогою акумуляторів електрокарів та ін.

На початку квітня 2019р Ковальчук презентував результати досліджень впливу росту ВДЕ на стабільну роботу енергосистеми України. Згідно презентації, до 2025р система потребує введення 2,5 ГВт нових високоманевровиих балансуючих потужностей.

Ряд компаній уже висловили свою зацікавленість інвестувати в будівництво нових балансуючих потужностей. Для прийняття кінцевого рішення їм потрібно оцінити цінову ситуацію, яка складеться на балансуючому ринку та ринку допоміжних послуг.

11:28 / 4 квітня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події