Інтеграції в ENTSO-E: РАЕС модернізує обладнання для залучення блоків до первинного регулювання частоти

Рівненська АЕС, яка входить до складу ДП «НАЕК «Енергоатом», в рамках програми інтеграції в енергосистему континентальної Європи (ENTSO-E) проводить модернізацію обладнання, що регулює роботу турбогенераторів атомних енергоблоків, для забезпечення участі блоків станції у первинному регулювання частоти струму в енергосистемі України. Про це 17 травня повідомила прес-служба станції.

«Основні заходи програми стосуються модернізації систем регулювання турбін на всіх енергоблоках РАЕС. Минулого року вже замінено системи збудження на турбогенераторах (ТГ) енергоблоків №3, 4. У 2014р виконано таку роботу на ТГ-4 енергоблоку №2. Залишилося замінити системи збудження на ТГ-1, ТГ-2 енергоблоку №1 та ТГ-3 енергоблоку №2. На енергоблоці №2 заплановано виконати також модернізацію системи регулювання потужності», - повідомив заступник головного інженера станції з електрообладнання та систем контролю і управління Андрій Козюра.

За його словами, після завершення монтажу заплановано провести комплекс пусконалагоджувальних та випробувальних робіт з метою введення в експлуатацію систем регулювання на всіх енергоблоках до 2023р.

За повідомленням прес-служби, таку ж модернізацію до 2023р заплановано провести на всіх енергоблоках АЕС України. «Енергоатомом» розроблені галузеві концептуальні технічні рішення для енергоблоків-мільйонників. Оскільки енергоблоки з реактором ВВЕР-440 експлуатуються лише на Рівненській АЕС, фахівцями електростанції самостійно розроблено концептуально-технічне рішення для «малих» блоків, спираючись на міжнародний досвід АЕС країн Європи, які вже функціонують у цих режимах», - додав Козюра.

Модернізація систем регулювання роботи турбіни дозволить «Енергоатому» приймати участь у первинному регулюванні частоти струму в об’єднаній енергосистемі України. Згідно чинних стандартів, частота струму має утримуватися на рівні 50 Гц з допустимими відхиленнями в межах +/- 0,2 Гц. Участь саме атомних енергоблоків в такому регулювання дозволить підвищити стійкість роботи самих АЕС, стабільність функціонування ОЕС України та наблизить нашу країну до інтеграції в ENTSO-E.

Як повідомляв ExPro, в кінці грудня 2018р Кабмін затвердив План заходів щодо синхронізації енергосистеми України з системою операторів континентальної Європи. Орієнтовний період такої синхронізації вказаний на 2023р.

11:44 / 18 травня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події