Новий тариф на розподіл для «Івано-Франківськгазу» в 3 рази менший собівартості доставки споживачам

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вперше за останні три років затвердила новий тариф для АТ «Івано-Франківськгаз», однак він є у 3 рази меншим собівартості доставки газу споживачам.

Про це йдеться в повідомленні компанії. Незначне підняття тарифу «Івано-Франківськгазу» не дозволяє вирішити дві головні проблеми.

По-перше – підняти заробітну плату трудового колективу до рівня середньої по промисловості області та зупинити відтік кадрів.

Сьогодні на підприємстві є вакантними понад 450 посад. Та незважаючи на це, з 1 січня зарплата працівників компанії залишається незмінною - на рівні минулого року, а це близько 9000 грн. По-друге – погасити борги за технологічний газ.

Через економічно необґрунтований тариф, а також зменшення обсягів споживання природного газу у порівнянні з обсягами закладеними у тарифі, «Івано-Франківськгаз» не може розрахуватися за необхідні обсяги технологічного газу. Це автоматично створює фінансовий тягар для всього ланцюга транспортування газу до споживачів.

Як наслідок - загроза штучного банкрутства не лише операторів ГРМ, а й нового незалежного оператора ГТС України.

«24 грудня НКРЕКП вперше за останні три роки частково переглянула тариф на послуги розподілу природного газу для «Івано-Франківськгазу», однак він є у 3 рази меншим собівартості доставки газу споживачам регіону. Таке рішення Нацкомісії призведе до того, що в 2020р збитки «Івано-Франківськгазу» сягнуть 205,8 млн грн», - каже фінансовий директор «Івано-Франківськгаз» Дмитро Горбатюк.

В новому тарифі компанії також не закладені кошти на компенсацію збитків попередніх періодів. Так, тільки заборгованість компанії перед іншими учасниками ринку, зокрема «Оператором ГТС України» складає 590 млн грн.

Окрім того, Держрегулятор у новому тарифі не врахував повною мірою інфляційні процеси, які вплинули на ріст цін у частині матеріалів та послуг, що в свою чергу вплинуло на фінансовий результат, тобто збільшення збитків.

Так, рівень інфляції в Україні за 2017-2019рр склав 129,9%, а індекс цін виробників за цей період склав 123,3%.

09:45 / 14 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події