Новий тариф на доставку газу для «Волиньгазу» збитковий

Затверджений Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 24 грудня 2019р тариф для АТ «Волиньгаз» у 1,5 рази менше собівартості доставки газу споживачам призведе до того, що в 2020р збитки компанії складуть 59,1 млн грн.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Через заморожені з 2017р тарифи «Волиньгаз» за останні 3р понесло збитки в розмірі 417,6 млн грн.

«Необхідний для «Волиньгазу» рівень тарифу має вирішити дві головні проблеми. По-перше – підняття рівня заробітної плати, через яку дефіцит кадрів на підприємстві становить 16 %. По-друге - погашення боргів за технологічний газ. Через збитковий тариф «Волиньгаз» не може розраховуватись за технологічний газ, що призвело до заборгованості перед оператором ГТС – АТ «Укртрансгаз», - пояснює фінансовий директор «Волиньгаз» Андрій Тимчишак.

Таким чином, новий тариф на розподіл газу залишається збитковим. Затверджений розмір тарифу не дає можливості АТ "Волиньгаз" підняти заробітну плату працівників до конкурентного рівня та зупинити відтік кадрів. Із затвердженим тарифом середня заробітна плата в АТ "Волиньгаз" складе близько 8 868,40 грн.

Крім того, економічно необґрунтований тариф не дозволяє «Волиньгазу» закупити на ринку необхідні обсяги технологічного газу, а тому автоматично створить фінансовий тягар для всього ланцюга транспортування газу до споживачів.

Як наслідок - загроза штучного банкрутства не лише операторів ГРМ, а й нового незалежного оператора ГТС. «Волиньгаз» наголошує на необхідності подальших кроків з боку державного регулятора для затвердження економічно обґрунтованих тарифів за розподіл газу.

14:13 / 14 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події