Новий механізм ПСО призведе до збитків «Укргідроенерго» на рівні 2,3 млрд грн – заява компанії

Новий механізм покладання спецобов’язків на ринку електроенергії, який має запрацювати з 1 червня 2021р, призведе до збитків ПрАТ «Укргідроенерго» у цьому році на рівні 2,3 млрд грн, оскільки на компанію покладається зобов’язання за власні кошти купувати електроенергію для потреб населення в Острові Бурштинської ТЕС за ринковими цінами та продавати постачальникам універсальних послуг за ціною близько 10 грн/МВт-год.

Відповідну заяву 30 квітня опублікував прес-центр компанії з посиланням на слова заступника генерального директора з комерційної діяльності Богдан Сухецький.

«Фактично ми отримали нову, так звану, фінансову модель PSO. Коли ми вимушені витрачати отриманий дохід компанії. Продавати дешевше, заради того, щоб купити дорожче у приватного виробника. Це не має нічого спільного з економікою і така модель не передбачає розвитку. Але це рішення акціонера і компанія вимушена його виконувати. Нагадаю, що це 9 (!!!) ітерація змін PSO майже за півтора року, й при цьому не зрозуміло на який період будуть діяти нововведення», - сказав він.

Крім того, новий Порядок ПСО створює критичний ризик недостатності обігових коштів. Більше 20 млн грн щоденно необхідно буде авансувати на рахунок ескроу для торгівлі на РДН та ВРД в Острові Бурштинської ТЕС, оплачувати послугу із забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів, а також додатково поповнювати фінансову гарантію.

В умовах значної заборгованості з боку НЕК «Укренерго» на балансуючому ринку в розмірі 2,4 млрд грн, «Укргідроенерго» опиниться в ситуації, коли не зможе виконувати свої зобов’язання не тільки щодо сплати обов’язкових платежів за новим механізмом PSO та в ринку електричної енергії (купівля електричної енергії, послуги з передачі, диспетчеризації, розподілу тощо), а також зобов’язання перед кредиторами та перед державою щодо сплати податків, дивідендів та інших обов’язкових платежів до державного бюджету.

12:07 / 1 травня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події