Імпорт може стати одним із вирішень проблеми конкуренції у новому ринку – голова «Укренерго» Ковальчук

Нова модель оптового ринку електроенергії, яка згідно діючого закону має вступити в силу з 1 липня 2019р, не буде створювати достатні умови для виникнення реальної конкуренції і тому буде потребувати заходів із вдосконалення, наприклад, монетизації пільг та субсидій, застосування нових торгових майданчиків (Prozorro.Sales), відкриття можливостей для імпорту електроенергії з інших країн.

Таку думку голови ДП «НЕК «Укренерго» Всеволода Ковальчука опублікувала прес-служба на сторінці компанії в соцмережі Facebook.

«В будь-якому разі найближчим часом треба буде вдосконалювати модель ринку електроенергії саме з точки зору розвитку конкуренції», - сказав він.

За словами Ковальчука, необхідно не забирати електроенергію ДП «НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго» з конкурентного сегменту ринку, а навпаки забезпечити її реалізацію разом з сегментом ТЕС на одному торговому майданчику.

«Якщо треба комусь тимчасово компенсувати різницю в цінах, то варто це робити в грошовому еквіваленті, а не натуральним господарством», - прокоментував голова «Укренерго» необхідність монетизації пільг.

Також Ковальчук вважає, що електроенергія державної генерації має продаватися на прозорих майданчиках.

«Прошу звернути увагу, що з 1 липня стає можливим (нарешті) імпорт електричної енергії в нашу країну. В умовах, коли наша ціна на теплову генерацію перевищила середньоєвропейські ціни на електроенергію, імпорт може стати нехай і частковим, але вирішенням проблеми дефіциту конкуренції», - додав Ковальчук.

Голова «Укренерго» навів пояснення низького рівня конкуренції саме в оптовому сегменті ринку.

За його словами, в сегменті продажу базової електроенергії дві компанії («Енергоатом» та ДТЕК) володіють долею ринку у 80%, в сегменті пікової електроенергії – ДТЕК, «Укргідроенерго» та ПАТ «Центренерго» сукупно займають частку 90%, а в торговій зоні «острову Бурштинської ТЕС» один виробник (ДТЕК) має 95% генеруючих потужностей. «Наведені цифри явно вищі тих, які відповідно до антимонопольного законодавства ідентифікують ознаки монопольного становища (три компанії або менше контролюють 50% ринку та більше)», - наголосив голова «Укренерго».


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


16:41 / 11 червня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події