Німеччина буде ключовим транзитером газу у Європі після добудови «Північного потоку-2»

Німеччина стане ключовим транзитером газу у Європі після завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2», а частина ліквідності переміститься з голландського хабу TTF до німецької Gaspool, повідомило європейське видання Montel з посиланням на аналітиків.

«Німеччина, швидше за все, стане головною транзитною країною Європи у 2020-21 роках, обійшовши Україну. Також додаткові обсяги можуть потрапити до Нідерландів, де обсяг видобутку буде швидко падати», - сказав виданню аналітик ринку газу Паризького департаменту Міжнародного енергетичного агентства Грег Молнар.

На його думку, Gaspool перетвориться на основний пункт продажу газу «Газпрому» і стане більш ліквідним, ніж TTF.

За даними лондонської брокерської асоціації Leba, у січні-серпні 2019р на хабі TTF було продано 18,152 ТВт-год газу, що на 34% більше, ніж минулого року, тоді як на Gaspool - 837 ТВт-год, або на 36% більше.

У серпні обсяг торгів газом на Gaspool зріс найбільше серед усіх європейських газових хабів –на 75% порівняно з 13% у TTF та 25% у німецького NCG.

«Я очікую, що все більше трейдерів TTF буде дивитися в бік Gaspool як тільки-но газ почне прокачуватися «Північним потоком-2», - заявив Montel німецький газовий трейдер, додавши, що розрив між Gaspool та TTF у обсязі торгів скорочуватиметься, але голландський хаб залишиться головним на європейському ринку принаймні протягом наступних п'яти років.

У довгостроковій перспективі Німеччина має потенціал стати найбільшим торговим центром у Європі, особливо після запланованого у жовтні 2021 року злиття NCG та Gaspool (у THE - Trading Hub Europe).

18:18 / 7 листопада, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події