НКРЕКП звинуватила ДТЕК у падінні ціни на РДН та запровадить minimal price caps

НКРЕКП вважає, що дії компаній групи енергохолдингу ДТЕК спричинили падіння середньозваженої ціни на ринку «на добу наперед» в ОЕС України, яке спостерігається останніми днями, для виправлення ситуації комісія запровадить мінімальні цінові обмеження на ринку – 980 грн/МВт-год в денні години та 567 грн/МВт-год – в нічні години. Відповідну заяву 29 травня опублікував прес-центр регулятора.

«Падіння ціни носить явно штучний характер, оскільки не відображає фактичного попиту та пропозиції електроенергії в енергосистемі України. НКРЕКП проаналізувала ситуацію і дійшла висновку, що такий ціновий провал на ринку був спричинений діями групи компаній ДТЕК шляхом суттєвого скорочення закупівлі електроенергії на ринку «на добу наперед», - йдеться у заяві регулятора.

Для виправлення ситуації, що склалася комісія планує на наступному засідання запровадити мінімальні цінові обмеження на ринку – 980 грн/МВт-год в денні години та 567 грн/МВт-год – в нічні години. Такі цінові обмеження запроваджуються на період карантину та місяця після нього. Також регулятор зобов’яже трейдерів підтверджувати джерело походження електроенергії (або виробництво, або імпорт).

«Таке рішення допоможе стабілізувати цінову ситуацію на ринку, якщо окремі учасники будуть продовжувати розпочату кампанію. НКРЕКП найближчим часом разом з Антимонопольним комітетом України здійснить заходи реагування щодо дій учасників ринку», - повідомили в комісії.

Також в комісії зауважили, що на сьогодні в ЗМІ розпочата цілеспрямована інформаційна кампанія щодо дискредитації дій НКРЕКП.

«Чітко простежується чорна піар-кампанія щодо окремих членів НКРЕКП, яка носить відверто замовний характер, а звинувачення, які висловлюють окремі політики та «експерти», є відвертим наклепом. Зокрема щодо дій члена НКРЕКП Д. Коваленка, який займає професійну та збалансовану позицію, але яка може не влаштовувати деяких учасників ринку», - додали в комісії.

Як повідомляло агентство ExPro, за даними ДП «Оператор ринку» на минулих вихідних 23-25 травня ціна на РДН в ОЕС України впала до 801 грн/МВт-год, в результаті торгів на 29 травня ціна впала до 659,7 грн/МВт-год, на 30 травня – до 796,2 грн/МВт-год.

27 травня народний депутат, голова парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус заявив, що один з великих гравців ринку (який володіє шахтами, обленерго та меткомбінатами) пішов з ринку, що призвело до різкого зменшення попиту та падіння ціни. У відповідь на його коментар директор з комунікацій «ДТЕК Енерго» Ірина Мілютіна зазначила, що падіння ціни відбулося в результаті збільшення пропозиції неіснуючих обсягів від недобросовісних трейдерів.

За її інформацією, 25 травня обсяг фіктивних операцій на РДН становив 79%. За даними «Оператора ринку», найбільшими продавцями на РДН є ДП «НАЕК «Енергогатом» та ДП «Гарантований покупець», перший продає електроенергію вироблену на АЕС, а другий - також атомну і гідрогенерацію та всі обсяги ВДЕ. У квітні їх частка становила 62,5%. 28 травня т. в. о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець заявила, що регулятор не в повній мірі виконує свої функції. Також дії комісії критикував народний депутат від фракції «Батьківщина» Олексій Кучеренко.

15:51 / 29 травня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події